Şahan Gökbakar 25 milyon liranın peşinde!

Şahan Gökbakar 25 milyon liranın peşinde!
Şahan Gökbakar 25 milyon liranın peşinde!
Şahan Gökbakar'ın Murat Akdilek'e açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Akdilek'in Gökbakar'a ödemesi gereken 25 milyon lirayı temlik yoluyla aktardığı öne sürülen faktoring şirketlerine de dava açıldı.

Şahan Gökbakar ’ın Murat Akdilek’e açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Akdilek’in Gökbakar’a ödemesi gereken 25 milyon lirayı temlik yoluyla aktardığı öne sürülen faktoring şirketlerine de dava açıldı.

ŞAHAN GÖKBAKAR 25 MİLYON LİRANIN PEŞİNDE

Şahan Gökbakar’ın hukuk savaşı devam ediyor. Komedyenin “Recep İvedik 4”ten alacağı 25 milyon lirayı ödemediği iddiasıyla dağıtım şirketi Tiglon’un sahibi Murat Akdilek’e açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Gökbakar’ın iddiası ve mahkemenin yaptığı inceleme sonucunda davaya iki faktoring şirketi de müdahil oldu.KENDİNE AİT OLMAYAN PARAYI DEVRETTİ

İddiaya göre Akdilek, “Recep İvedik 4”ün dağıtım haklarını almadan önce, filmden doğacak tüm alacaklarını iki faktoring şirketine devretti. Ve bunu gizleyerek, Şahan Gökbakar’la “temlik” (alacağın devri) yasağı maddesinin de bulunduğu sözleşmeyi imzaladı. Akdilek’in Gökbakar’a ait geliri kendi alacağıymış gibi söz konusu iki şirkete devrettiği öne sürüldü. Mahkeme, “suça iştirak” iddiasıyla iki faktoring şirketini de davaya dahil etti.


  http://www.radikal.com.tr/127516912751691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Alacak/borç ilişkilerinde suç-ceza yoktur; kimse borcunu ödemedi diye ceza almaz. - vlaklak

  Hukuk mahkemesi bu. Haberde ?suça iştirak? ibaresinin ne işi var? Hukuk davalarında ve alacak/borç ilişkilerinde suç-ceza yoktur. Milletin o kadar kart borcu var; gerilim yaratmayalım.