Şahan Gökbakar: 'O sahilde kumla oynaman gerekirdi...'

Şahan Gökbakar: 'O sahilde kumla oynaman gerekirdi...'
Şahan Gökbakar: 'O sahilde kumla oynaman gerekirdi...'
Şahan Gökbakar, dün Yunanistan'ın Kos Adası'na gitmek üzere bindikleri lastik botun batmasıyla can veren ve sahile vuran cansız bedenleri dünyayı sarsan Aylan ve Galip Kurdi kardeşlerin ölümüyle ilgili sosyal medya hesabından bir not yayınladı.

Şahan Gökbakar, dün Yunanistan 'ın Kos Adası'na gitmek üzere bindikleri lastik botun batmasıyla can veren ve sahile vuran cansız bedenleri dünyayı sarsan Aylan ve Galip Kurdi kardeşlerin ölümüyle ilgili sosyal medya hesabından bir not yayınladı.

Gökbakar tepkisini instagram sayfasına yazdığı notla dile getirdi.

"Yıl 2015... Ülkemizin sahillerine ölmüş çocuklar vuruyor... Ne acı ve ayıp İNSANLIK için. Yazık sana minik adam. Ama bil ki, kıyıya vuran senin bedenin değil aslında. Hala din uğruna, mezhep uğruna, ideoloji uğruna, politika uğruna yerinden yurdundan vatanından edilen, kafaları kesilen, enselerine uykuda sıkılan, patlatılan, katledilen, nefretle yok edilen İNSANLIK vurdu karaya senile birlikte...Tüm çirkinlikler, vahşilikler, canilikler vurdu... Bütün musibetler, illetler vurdu karaya senin bedeninle... Halbuki o sahilde elinde kürek ve kova, kumla oynaman gerekirdi yaşıtların gibi. Kaleler yapman gerekirdi... Yaşaman gereken buydu minik adam. Olmadı... Olamadı... Bu İNSANLIK seni yaşatamadı.................."