Şahan Gökbakar'dan grafik; 25 000 000 TL'yi böyle kaptırdım!

Şahan Gökbakar'dan grafik; 25 000 000 TL'yi böyle kaptırdım!
Şahan Gökbakar'dan grafik; 25 000 000 TL'yi böyle kaptırdım!
Şahan Gökbakar, kendisini dolandırdığını iddia ettiği iki factoring şirketine dava açtığını belirterek  Instagram hesabından sistemi anlatan bir fotoğraf yayınladı

RADİKAL - Ünlü komedyen Şahan Gökbakar,  Recep İvedik 4'ten alacağı 25 milyon lirayı ödemediği iddiasıyla dağıtım şirketi Tiglon'un sahibi Murat Akdilek'e açtığı davanın ardından, hakkında takipsizlik kararı verilen paranın devredildiği iki factoring şirketinin yetkililerine de dava açtı.

İddiaya göre; Akdilek, filmin haklarını almadan yeni filmi çeken Çamaşırhane Film ile sözleşme imzalamadan önce, filmden doğacak tüm alacaklarını Gökbakar'dan habersiz iki factoring şirketine devretti. Gökbakar bu devirden sonradan haberdar oldu. Fakat sözleşme gereği 25 milyonluk hasılat iki şirkete geçti. Durumu öğrenen Gökbakar, yargıya başvurdu.

Şahan Gökbakar 25 milyon liranın peşinde!

TAKİPSİZLİK KARARI

Savcılık Gökbakar'ın şikayeti üzerine geçtiğimiz aylarda Akdilek'e dava açtı fakat iki factoring şirket yetkilileri hakkında sorumlulukları olmadığı iddiasıyla takipsizlik kararı verdi.

Şahan Gökbakar: '25 milyonumu çalmışsın hâlâ maç yorumu yapıyorsun'

YENİ DAVA AÇILDI

Gökbakar hukuk savaşını sürdürdü ve karara yaptığı itiraz sonucu İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği takipsizlik kararını kaldırdı. Savcılık bu karar üzerine, olayda sorumlulukları olduğu gerekçesiyle Tekstil Factoring ve Deniz Factoring'in dört sorumlusuna hileli davranışlarla Gökbakar ve şirketini aldattıkları gerekçesiyle 'görevi kötüye kullanma' ve 'dolandırıcılık' suçları kapsamında dava açtı.

Şahan Gökbakar'dan Gupse Özay'a 'Recep İvedik'li mesaj

INSTAGRAM'DAN PAYLAŞTI

Açılan davaların ardından Instagram hesabından açıklama yapan Gökbakar, davanın peşini bırakmadığını söyleyerek bir şema fotoğrafı paylaştı. Gökbakar, paylaştığı şema fotoğrafının altına uzun bir yazı yazı yazdı. (Habere Dikkat)