Şahan'dan ezber bozan LGBTİ mesajı

Şahan'dan ezber bozan LGBTİ mesajı
Şahan'dan ezber bozan LGBTİ mesajı
Recep İvedik karakteri yüzünden 'homofobik' olmakla suçlanan Şahan Gökbakar, "LGBTİ bireylere saygı duyuyorum ve eşitlik çabalarını destekliyorum" mesajıyla ezber bozdu.

Recep İvedik karakteri yüzünden ‘homofobik’ olmakla suçlanan Şahan Gökbakar, “LGBTİ bireylere saygı duyuyorum ve eşitlik çabalarını destekliyorum” mesajıyla ezber bozdu.
 

‘Cinsiyetçi’ ve ‘maço’ olarak tanımlananRecep İvedik karakteri yüzünden cinsel ayrımcılıkla suçlanan Şahan Gökbakar, dün sosyal medyadan LGBTİ bayrağı paylaşıp, homofobik olmadığını gösterdi. Cinsel özgürlüğün de din, dil, ırk gibi temel hak ve özgürlüklerden olduğunu ve LGBTİ’li bireylere saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Gökbakar şunları yazdı: 

 
“Her türlü ayrımcılık ve ırkçılığa karşı olduğunu söyleyenlerin LGBTİ bireylere de saygı duyması ve eşitlik çabalarını desteklemesi gerekir. Türkiye bu anlayışa henüz uzak. Yeterince demokrat değiliz. Ya da şöyle diyelim herkes kendine demokrat. Ama inanıyorum ilerleyen yıllarda karşısındakini sadece insan olarak değerlendirmeyi ve saygı duymayı başaracak bu toplum.”

BAYRAKLA ÇIKTI

İngiliz şarkıcı Rita Ora (24), ‘Onur Haftası’ için Londra’daki G-A-Y gece kulübünde sahne aldı. Onbinlerce Londra’lı Cumartesi günü eşcinsel evliliğin yasalaşmasını sokakta kutlarken, aynı akşam sahne alan şarkıcı, LGBTİ bayrağını sallayarak destek çıktı. (Gazetevatan)