Sahibinden satılık servet!

Sahibinden satılık servet!
Sahibinden satılık servet!
Sahibinden satılık hurda otomobiller servet kazandırıyor. Miras bırakılan hurda otomobiller, sahibinden satışa çıkarıldı. Otomobillere ilgi sürerken, yüksek fiyat ödeyen alıcılar ise sırada...

RADİKAL - Sahibinden miras kalan hurda araçlar mirasçıları adeta paraya boğdu. Mynet'te yer alan habere göre, Fransa 'nın batısında yer alan Eşire adlı köyde bir şato sahibinden miras bırakıldı. Bir işadamı tarafından yaklaşık yarım yüzyıl önce bir müze oluşturmak için biriktirilen araçlar zaman içerisinde hurda haline geldi. Sahibinden miras bırakılan şatonun mirasçıları önce ellerinde bir hazine olduğunun farkına varmasa da, daha sonra bu araçların kıymetini anladılar. Konu hakkında otomobil uzmanlarından görüş alan mirasçılar bu 'hazine'yi değerlendirmek için harekete geçti.

Sahibinden miras bırakılan bu araçlar uzunca bir süre gözlerden uzak kaldı ve çürümeye terk edildi. Ancak mirasçıların fark etmesinin ardından bu otomobiller uykudan uyandılar. Birbirinden değerli 59 klasik otomobil Fransa'nın başkenti Paris'deki otomobil fuarında sergilendi. Koleksiyonerler ve otomobil meraklıları için bir rüya olarak niteleniyor.

Müzayede için Avustralya'dan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya 'dan bir çok otomobil meraklısı ön kayıt yaptırdı. Araçlar rekor fiyatlara alıcı buldu.