Sahneyi bıraktı, Yüksekova'da müzik öğretmeni oldu

Sahneyi bıraktı, Yüksekova'da müzik öğretmeni oldu
Sahneyi bıraktı, Yüksekova'da müzik öğretmeni oldu
Müzikle küçük yaşta tanışan ve sahne alarak şarkılarını seslendiren Duygu Rüzgar, şimdi öğretmen olarak atandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde müzik aşkını öğrencilerine aktarıyor.

RADİKAL- Müzikle küçük yaşta tanışan ve sahne alarak şarkılarını seslendiren Duygu Rüzgar, şimdi öğretmen olarak atandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde müzik aşkını öğrencilerine aktarıyor.


Henüz 3 yaşlarındayken ailesinin müzikle olan ilgisiyle şarkı ve türkülerle tanışan Sivaslı Duygu Rüzgar (33), yıllar geçtikçe müziğe sımsıkı sarılarak bu alanda eğitimler almaya başladı. Rüzgar, 15 yaşından itibaren çeşitli organizasyonlarda sahne alarak kendisini geliştirdi, öğrenimini ise 2007 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nden mezun olarak tamamladı. Ardından 7 yıl boyunca özel sektörde hizmet veren ve bu sırada gruplarla sahne almaya devam eden Rüzgar, profesyonel müzik hayatını 1 Ocak 2013 tarihinde çıkardığı albümle taçlandırdı.  

Hayalindeki öğretmenlik için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuran Rüzgar, 2014 Eylül atamalarında Hakkari'nin Yüksekova ilçesine atandı. Rüzgar, Yüksekova'ya gelerek TOKİ  Anadolu Lisesi'nde müzik öğretmenliği görevine başladı. Çalışmaları ve ilçeyle ilgili düşüncelerini paylaşan Rüzgar, Yüksekova'ya ataması yapıldığında herhangi bir tedirginlik yaşamadığını, müzikle ilgilendiği için kültürlere açık olduğunu ve bu nedenle de ilçeye gönül rahatlığı içerisinde geldiğini ifade etti.

Geldiğinde ilçeyle ilgili olumlu düşüncelerinde haklı çıktığına sevindiğini kaydeden Rüzgar, halkı cana yakın, keyifli ve yardımsever bulduğunu, bunun kendi motivesini arttırdığını ve adapte olmasında yardımcı olduğunu vurguladı.