'Sakin şehir' coşkulu festivale hazır

'Sakin şehir' coşkulu festivale hazır
'Sakin şehir' coşkulu festivale hazır
22-28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Seferihisar Edebiyat Günleri'nde Murathan Mungan, Bejan Matur, Pınar Kür, Ayfer Tunç, Murat Gülsoy, Buket Uzuner, Neslihan Acu ve Latife Tekin gibi isimler katılacak.

Türkiye ’nin ilk ‘sakin şehir’i Seferihisar, Türkiye’nin ünlü yazar ve şairlerini buluşturacak coşkulu bir edebiyat festivaline hazırlanıyor. 22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Seferihisar Edebiyat Günleri’ne gündüzleri yazarlık atölyeleri, akşamları ise Sığacık Kaleiçi’nde şiir geceleri, çeşitli söyleşiler ve müzik dinletileri gerçekleştirilecek.
Oxford ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ortaklığıyla Yaratıcı Yazarlık Merkezi’nin de temelini atan Seferihisar Edebiyat Günleri’nin açılışını Murathan Mungan yapacak. Mungan, Teos Antik Kent Meclisi’ndeki açılışta ‘Şairin Romanı’ndan bölümler okuyacak. Bejan Matur, Orhan Alkaya, küçük İskender, Mehmet Yaşın, Haluk Şahin, Cezmi Ersöz, Gonca Özmen, Hüsnü Arkan, Mehtap Meral (kapanış konseri), Serra Yılmaz (şiir seçkisi), Emrah Serbes (söyleşi), Murat Uyurkulak (söyleşi) ise şiir-söyleşi gecelerine katılacak diğer isimler. Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında atölye çalışması yapacak yazarlar ise Pınar Kür, Mario Levi, Ayfer Tunç, Murat Gülsoy, İnci Aral, Buket Uzuner, Gülşah Elikbank, Neslihan Acu ve Latife Tekin. Atölyeler dışında tüm etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde, yazarlık atölyelerine katılım 25 kişiyle sınırlı olacak. Bir hafta sürecek bu atölye çalışmalarında, katılımcılar yazarlarla aynı tesiste konaklama şansına sahip olacak.
Başvuru ve ayrıntılı bilgi için Seferihisar Belediyesi’nin 0232 743 3960 no’lu telefonundan Berfin Çelikkol Uzun ya da Sinem Kankaya’la irtibata geçilebilir. E-mail: kultursanat@seferihisar.bel.tr