Sanal ortamdan albüme 500 kare

Sanal ortamdan albüme 500 kare
Sanal ortamdan albüme 500 kare

En İyi 500 Fotoğraf, ?www.fotoiz.com?un üyelerince gönderilen karelerden seçilenlerle oluşturuldu. Kayseri?de çekilmiş olan yukarıdaki fotoğraf, Hüseyin Altan?a ait.

İSTANBUL - Fotoğraf paylaşım sitesi ‘www.fotoiz.com’ bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu fotoğraf kamplarının ardından, üyeleri tarafından gönderilen ve yönetim tarafından seçimi yapılan 500 fotoğrafı albüm halinde yayımlandı. Coşkun Aral, Erdal Kınacı, Doç.Dr. Özer Kamburoğlu, Ali Öz, Haluk Uygur ve Muammer Yanmaz gibi usta isimlerden amatör fotoğraf sanatçılarına kadar geniş bir yelpazede 300 fotoğrafçı albümde bir araya geldi.
Fotoiz Genel Yayın Yönetmeni Erdal Kınacı, “Bugüne kadar fotoğraf paylaşım sitelerinde bu tür albüm ve katalog girişimleri gerçekleşmişti. Ancak bu girişimlerin tamamına yakını ya küçük çapta kaldı ya da başarısız oldu. Üyelerin site yönetimine güven duyması durumunda bu tür çalışmaların nasıl bir başarıyla sonuçlandığının en güzel örneği bizce bu katalog oldu. Sanal bir birliktelik gerçeğe dönüştü” diye konuşuyor. Haber belgeselcisi Coşkun Aral ise albümde yer alan yazısında şu görüşlere yer verdi “Bu albüm sanal ortamdaki sanatsal paylaşımın somut bir ürünüdür. Sanal yayıncılıktan doğan bu muhteşem fikir fotoğraf sanatını masaüstü yayıncılığa dönüştürmüş bulunmaktadır. Ülkemizin saygın ve tanınmış fotoğrafçılarından tutun da bu sanata yeni başlamış olan fotoğrafçılara kadar, geniş bir yelpazede 300 fotoğrafçı bu güne kadar böylesi bir çalışmada hiçbir zaman bir araya gelmemişti. Fotoiz bunu başardı”
 İlke Yayıncılık aracılığıyla kitabevlerinde satışa çıkan albüme ‘www.ilkekitap.com’ adresinden online siparişle de ulaşmak mümkün. (Yaşam Servisi)