Sanat eseri olarak Cumhurbaşkanı Gül!

Sanat eseri olarak Cumhurbaşkanı Gül!
Sanat eseri olarak Cumhurbaşkanı Gül!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sabancı Müzesi'nde sergilenen Kutluğ Ataman'ın 'Sakıp Sabancı' eserine fotoğrafını vererek dahil oldu.

Sakıp Sabancı’nın vefatının 10. yılı dolayısıyla ailesinin isteğiyle sanatçı Kutluğ Ataman tarafından yaratılan ‘Sakıp Sabancı’ adlı esere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de fotoğrafını vererek katıldı. Sabancı Müzesi’nde sergilenen ve yanıp sönen binlerce fotoğraftan oluşan yapıt, Sakıp Sabancı’nın dinamizmini yansıtması ve sürekliliğinin sağlanması için yeni katılımlara açılmıştı. Cumhurbaşkanı Gül ’le birlikte, esere kısa süre içinde, yüzlerce yeni fotoğraf katılımı oldu.
Eser, farklı çevrelerden gelen, yıllar boyunca Sakıp Sabancı’yla yolu kesişen binlerce kişinin dev bir ekranda yanıp sönen portre fotoğraflarından meydana geliyor. Sakıp Sabancı’nın her çevreden insana aynı içtenlikle seslenişini, her konuya “Önce insan” felsefesiyle yaklaşmasını, insanlara olan sevgisini ve saygısının anlatıldığı eserde, en ileri teknolojiyi kullanarak Sakıp Sabancı’nın yenilikçi yönüne de işaret ediliyor.
Eserin bir parçası olmak isteyenler Sakıp Sabancı Müzesi’ni ziyaret ederek vesikalık fotoğrafını bırakabiliyor ya da müzenin web sitesinde yer alan link üzerinden başvuru yaparak fotoğrafını paylaşabiliyorlar. Eser, 10 Ağustos ’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilenecek.