Şansonlardan pop sahnesine

Şansonlardan pop sahnesine
Şansonlardan pop sahnesine
Haber: ELİF EKİNCİ - eelifekinci@gmail.com / Arşivi

Hikayenizi kısaca dinleyelim.
Klişe bir hikâye aslında... Lisede okul grubunun solistiydim. Grubumuzu Doğan Kostançalı çalıştırıyordu. Beni müziğe o başlattı diyebilirim. Konservatuvarı aklıma o soktu, sınav hazırlıkları içinde buldum kendimi. Üniversitede işletme bölümünü kazanmıştım ama konservatuvar sınavlarında da şan bölümünü kazanınca, ikisini birlikte yürüttüm.
Sahne hayatına girişiniz nasıl oldu?
Okurken geceleri sahne alıyordum. İşlerimden ve okuldan dolayı çevrem oluştu. Bu meslekte de işler böyle yürür, zamanla çevre genişler, işler ilerler.
Genişlemiş ki; Leman Sam, Ajda Pekkan, Barış Manço ile çalışmışsınız.
Hepsi çok gurur duyduğum işler. Barış Manço’yla, ‘Mançoloji’ albümünün geri vokallerini yaparken çalıştık. Ferhat Göçer’le çalıştık. Sonrasında, Ajda Pekkan’ın çok güzel bir teklifi oldu. “Turne projesi yapar mıyız?” dedi. Seve seve kabul ettim tabii.
Ve sonunda albüm çıktı...
Albümü kafaya koymuşken şansım yaver gitti ve Sony’den teklif geldi. Diğer şansımsa Zeynep Talu. Sony, süpervizör olarak Zeynep’i atadı. Ne istediğimi çok iyi anladığı için içime sinen bir iş çıktı.
Albümde popun marka isimleri var.
Evet, Çiğdem Talu’nun hiç kullanılmamış şarkı sözleri var mesela ve vefatından sonra ilk defa söyleniyorlar. Bu açıdan Türk pop müziğine bir şey kattım, diyebileceğim bir nokta. Şehrazat ve Mustafa Ceceli ’nin çok değerli işleri var. Suat Ateşdağlı’nın bir remix’i var. Eski bir cover parça da koymak istedik albüme. ‘Affet Beni’de karar kıldık. Fransızca bir şey de söylemek istiyordum. Sahnede de şansonlar, İtalyanca şarkılar söylüyor, onların farklı bir tadı olduğunu gözlemliyordum. ‘Pardon Moi’ böyle girdi albüme.
Konser var mı yakınlarda?
Leman Sam’a vokal yaptığım yıllarda, doğuya gitmiştik onunla. Oradaki atmosfer çok etkilemişti beni. O yüzden belki; hedefimde her şeyden önce Anadolu konserleri var. Ama henüz albüm çok yeni bunun için.


    ETİKETLER:

    Anadolu

    ,

    Mustafa Ceceli