Santana'dan Obama'ya marihuana çağrısı

Santana'dan Obama'ya marihuana çağrısı
Santana'dan Obama'ya marihuana çağrısı
Amerikalı müzisyen Carlos Santana: Obama'nın marihuanayı yasallaştırmasını umuyorum

 

WEST HOLLYWOOD - Amerikalı müzisyen ve gitarist Carlos Santana, ABD Başkanı Barack Obama’nın marihuanayı yasallaştırmayı ciddi biçimde düşünmesini umduğunu söyledi.
"Evil Ways" ve "Maria Maria" adlı hit şarkılarıyla tanınan 61 yaşındaki Santana, bir söyleşide, "Marihuanayı yasallaştır, tüm parasını al ve bunu öğretmenler ile eğitime yatır" dedi ve bunun yapılması halinde ABD’de bir dönüşüme tanık olunacağını savundu.
Carlos Santana, eski aktör ve California valisi olan Arnold Schwarzenegger’e atıfta bulunarak, "Marihuanayı yasallaştırır yasallaştırmaz, öğretmen ve eğitimden para almayı sürdürmeyecek gerçekten iyi bir valiye ve onu, D sınıfı filmler yapabileceği Hollywood’a geri gönderebileceğimize kesinlikle gücümüzün yetebileceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.
ABD Başkanı Barack Obama, 26 Martta on binlerce Amerikalının internetten yolladığı soruların bazılarına cevap verirken, marihuananın yasallaştırılmasının, ülkenin ekonomik durgunluktan çıkmasına yardımcı olup olmayacağı yönündeki soruya, bunun, ekonomi için iyi olacağını sanmadığı yanıtını vermişti. (aa)