Sarah Jessica Parker Divorce dizisiyle televizyona dönüyor

Sarah Jessica Parker Divorce dizisiyle televizyona dönüyor
Sarah Jessica Parker Divorce dizisiyle televizyona dönüyor
Sex and the City'nin yıldızı Sarah Jessica Parker, Divorce dizisiyle Aytaç Kara

Altı sezon boyunca devam eden, dört Altın Küre ve bir Emmy ödülü kazandığı Sex and the City dizisi sayesinde geniş bir kitlenin gönlünde taht kuran Sarah Jessica Parker, geçen 10 yılı aşkın sürenin ardından yeni bir dizi başrolüyle TV ekranına dönmeye hazırlanıyor.

Dizinin final yapmasının ardından Sex and the City’ye dair iki film de dahil olmak üzere sinema kariyerine ağırlık veren Parker’ın geri dönüş yapmayı planladığı dizinin adı ise Divorce olacak, yani Boşanma. Dahası ünlü oyuncu bu projeyle bir çeşit eve dönüş hazırlığı da yapmakta. Çünkü Divorce dizisi hem Sex and the City’nin de yayıncısı olan başarılı dizilerin kanalı HBO için hazırlanıyor; hem de hikâyesi onun gibi New York’ta geçiyor olacak.

Önümüzdeki sezonda yayınlanması planlanan ve hazırlıklarına başlanan dizin konusu ise çok ama çok uzun sürecek bir boşanma süreci. Frances (Parker), birdenbire hayatını ve evliliğini yeniden değerlendirmeye almış ve her şeye taze bir başlangıç yapmaya karar vermiş bir kadındır. Henüz farkında olmadığıysa bunun düşündüğü kadar kolay olmayacağı…

Dizide ünlü oyuncuya boşanmaya karar verdiği kocası rolünde eşlik edecek isim ise 2004 yapımı Sideaways filmi ile Oscar adaylığı kazanan, Broken Trail dizisi ile Emmy ödülünü evine götüren Thomas Haden Church. Church, Frances’in evliliklerine dair edindiği yeni bakış açısından habersiz olan, her şeyin yolunda olduğunu zannederken karısının aldığı boşanma kadarına karşı hazırlıksız yakalanarak afallayan Robert karakterine hayat verecek.

Divorce’un HBO’dan onay aldığı takdirde izleyenlerin karşısına yarım saat sürecek bir komedi dizisi olarak çıkacağı da açıklandı.

Parker, Sex and the City bittikten sonra TV’ye sadece Glee dizisinin dördüncü sezonunun üç bölümünde konuk olmak için uğramıştı. Oyuncunun gelecekteki bir diğer projesi ise bu yıl içinde vizyona girmesi planlanan romantik komedi türündeki ‘All Roads Lead to Rome’ olacak.

Bu arada, Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star’dan yeni bir sitcom geldiğini duyurmadan geçmeyelim. Younger adlı dizinin kahramanı 40 yaşındaki Liza olacak ve Sutton Foster oynayacak. Liza kendisini bir çocukla yapayalnız bulunca iş hayatına dönmeye karar verir ama ne görsün, bu yaşta bir kadının New York’ta her şeye sıfırdan başlaması mümkün değil. Bunun üzerine, rüyalarının kariyerine ulaşmak için 26 yaşında numarası yapmaya başlar.