Sarayda eğlence bir başka!

Sarayda eğlence bir başka!
Sarayda eğlence bir başka!
En çok kazanan televizyon yıldızı, dünyanın en güçlü ikinci kadını Oprah Winfrey, Çırağan Sarayı'nda parti verdi
CEREN KARASU

İSTANBUL- Dünyanın en güçlü ikinci kadını ve televizyon dünyasının en fazla kazanan ismi olarak nitelendirilen ABD’li Oprah Winfrey, bin 500 kişiden oluşan çalışanlarını ve ailelerini çıkardığı gemi turunun en ses getiren ayağı İstanbul oldu.
‘Trip of A Life Time’ isimli gemi ile Barselona’dan başlayan seyahatin partisi İstanbul’daki Çırağan Sarayı’nda verildi.
Misafirleri arasında Dr. Mehmet Öz’ün de bulunduğu gecede Oprah Winfrey, yaptığı konuşmada turun en büyük partisi için özellikle İstanbul’u seçtiklerini belirtti. “Muhteşem medeniyetlerin güzel ülkesi Türkiye” sözleriyle konuşmasına devam eden Winfrey, “Türkiye’ye 15 sene önce gelmiş ve çok etkilenmiştim, sizlerin de bu deneyimi yaşamanızı çok istedim, sizler başka bir ülke istemiştiniz, ama sizin Türkiye’yi görmeniz gerektiğine inandım ve bu gece burada Türk kültür ve medeniyetine ait çok önemli bir deneyim kazanıyoruz. Bu deneyimin sizlere bambaşka bir bakış açısı kazandıracağına inanıyorum” dedi.
Çalışmaları ve hazırlıkları 8 ay süren parti de 145 sanatçı görev aldı. Genel sanat yönetmenliğini Yavuz Özdel’in yaptığı partide Oprah Winfrey ve davetlileri Çırağan Sarayı’nın girişinde mehteran takımı ve Yeniçeri kıyafetli görevliler karşıladı.
Sarayın tüm salonlarında Anadolu’da yaşamış, Osmanlı, Bizans, Nemrut gibi medeniyetlere ait dekorasyonlar ve dönemlere ait müzikler eşliğinde dönem canlandırmaları yapıldı. Davetliler, folklor ekiplerince yapılan yöresel kıyafet defilesine danslarıyla eşlik etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde; Çırağan Sarayı’nın sahili boyunca hazırlanan 200 metre uzunluğundaki davet düzeninde 300 kişilik bir grup görev aldı. Deniz boyunca kurulan 90 metrelik podyumda, Hülya Aksular’ın koreografisiyle; 15 bale sanatçısı tarafından Osmanlı Motifli Modern dans gösterisi sergilendi. Gecenin finalinde ise Oprah Winfrey ve misafirlerinin masaların üzerinde alkışlarla seyrettikleri, 20 semazen, 20 ritm dansçısı ve 15 ateş dansçısından oluşan muhteşem final şovu ve 9 dakika boyunca süren yaklaşık 9 bin havai fişeğin atıldığı gösteri yer aldı. (dha)