Sarıyer minibüs hattında Bond galası

Sarıyer minibüs hattında Bond galası
Sarıyer minibüs hattında Bond galası

Son macera Skyfall da Bond kızını Naomie Harris canlandırıyor.

Sonunda İstanbul da bir Hollywood gişe devini, filmin yıldızlarından birini ağırladığı kırmızı halılı galayla karşıladı. Çekimlerinin bir bölümü İstanbul’da gerçekleştirilen yeni James Bond macerası ‘Skyfall’un Kanyon’daki galası, Bond dünyasında büyük önem sahibi bir karakteri canlandıran (ismi, spoiler korkusuyla bizde saklı) Naomie Harris’in ve yapımcı Michael G. Wilson’ın davetli olduğu bir törene sahne oldu.
Gerçi Kanyon’un giriş kapısına serilen kırmızı halı, benzeri törenlerde görmeye alışık olduğumuz türden bir kalabalık hayran kitlesinden yoksundu. Ama bunu kimsenin, Sarıyer minibüslerinin cirit attığı, hatta iş dönüşü trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde bir Bond yıldızı görmeyi beklememesine de bağlayabiliriz. Zira gala davetlileri belki Kanyon’un girişinde değil ama sinemanın fuayesinde yeteri kadar kalabalık bir kitle oluşturuyordu.
Sonunda beklenen an gelip de Naomie Harris payetli elbisesiyle arabadan indiğinde birden yoğunlaşan kamera trafiği ve ardı ardına patlayan flaşlar basının da yoğun ilgisini görmemize vesile oldu. Kırmızı halıda yapımcı Michael G. Wilson’la beraber poz veren Haris, fuayeye kadar bu kalabalık gazeteci ordusuyla ilerledi. Burada fotoğraf çekimi için kurulan stantta kendisine uzatılan mikrofonları Wilson’la beraber kibarca reddetti. İnsan, Daniel Craig bir kez daha İstanbul’a gelirse neler olacağını düşünmeden edemedi.