'Şarkı söylüyorsam Ebru sayesinde'

'Şarkı söylüyorsam Ebru sayesinde'
'Şarkı söylüyorsam Ebru sayesinde'
Harbiye Açıkhava Tiyatrosu dün akşam Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında, BKM organizasyonuyla sahnede Ebru Gündeş ve Serdar Ortaç ikilisini ağırladı. Uzun bir aradan sonra ilk kez bir araya gelen ikili parçalarıyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nu tüm konser boyunca dans ettirdi.

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu dün akşam Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında, BKM organizasyonuyla sahnede Ebru Gündeş ve Serdar Ortaç ikilisini ağırladı. Uzun bir aradan sonra ilk kez bir araya gelen ikili parçalarıyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nu tüm konser boyunca dans ettirdi.

Yaptıkları düetler kadar solo söyledikleri parçalarla da dinleyicileri mest eden ikili İstanbulluların kulaklarının pasını sildi. Konserin açılışını birlikte ‘Bilsem Ki’ ve ‘Harika’ parçalarıyla yapan Gündeş ve Ortaç, gece boyunca ‘Dertler Benim Olsun’, ‘Beni Unut’, ‘İsmi Lazım Değil’, ‘Demir Attım’, ‘Hatıralar’ gibi parçaları birlikte seslendirdi. Düetleri dışında solo olarak da repertuvarlarında ‘Senin Olmaya Geldim’, ‘Telafi’, ‘Kızıl Mavi’, ‘Tükeneceğiz’, ‘Aldırma’, ‘ Beyaz ’, ‘İşim Olmaz’, ‘Hadi Çal’, ‘Yeşil Su’, ‘Ben Adam Olmam’, ‘Karabiberim’, ‘Kabahat’, ‘Dansöz’, ‘Şeytan’ gibi parçalarını seslendirdi.

Ortaç gecenin başında dostluklarının nasıl başladığını da anlattı: "20 sene önce tanıştık Ebru’yla. Ben o zamanlar radyocuydum. Anneme 'Acaba benim programıma çıkar mı?’ diye sormuştum ve Ebru kabul etti. Hiç unutmuyorum pembeler içinde geldi. Ebru hanımcığım ben şarkı söylüyorum, bir parça yazdım ‘Karabiberim’ diye bir dinleseniz dedim. Eğer ben bugün burada şarkı söylüyorsam bu kendisi sayesinde. Beni o gün elimden tuttu plak şirketine götürdü. O albümüm 15 gün sonra çıktı ve çok başarılı oldu. Böylede vefalıdır, hayırseverdir Ebru."