'Şarkılar Fast Food tadında'

'Şarkılar Fast Food tadında'
'Şarkılar Fast Food tadında'
Şarkıcı Deniz Seki, dün akşam Voyage Torba'da 1 saatlik mini bir konser verdi. Sahneyi aynı zamanda aranjörlüğünü yapan İskender Paydaş'la paylaşan Seki, konser sonrası basının karşısına çıktı.

Şarkıcı Deniz Seki, dün akşam Voyage Torba’da 1 saatlik mini bir konser verdi. Sahneyi aynı zamanda aranjörlüğünü yapan İskender Paydaş’la paylaşan Seki, konser sonrası basının karşısına çıktı. “İskender Paydaş ile bir proje paylaşıyoruz. İskender’i uzun süredir tanıyorum. Bu proje fikri kendisinden bana geldi bende severek kabul ettim. Müzikal gönüllerin birarada olmasıyla mükemmel bir albüm hazırlığı içerisindeyiz. Burada mütevazı olamayacağım. Gerçekten mükemmel parçalarla dinleyicilerin karşısına çıkacağız. Albümümüzü Kurban Bayramı’na yetiştirmek istiyorduk ama 2014’e kaldığı düşüncesindeyim” dedi. Albümün adını albüm bittikten sonra belirleyeceğini söyleyen Seki, şarkı isimlerinin albüm ismi olmasını sevmediğini söyledi.

Seki, kendisine yöneltilen “Bu yaz ünlü sanatçıların albüm veya single’ı çıkmadı bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise “Biz bir tüketim toplumu içerisindeyiz. Şarkılar artık fast food tadında. Single’a karşı değilim. Bende bu yaz en az 4,5 şarkıyla çıkış yapabilirdim. Ama benim düşüncem bu yönde değil. Önümüzdeki çıkacak albümün bütünlüğünü bozmak istemem.Çünkü bütün bu parçalar, bütün bunların hepsi bir halka. Yineliyorum single’a karşı değilim. Dünyanın her yerinde artık sanatçılar single ile çıkıyorlar. Sadece benim yolum ayrı. Bugün Tarkan’ın bir röportajını okudum. Mesela o da benimle aynı fikirde. Çünkü baktığınızda yaz konserlerine Tarkan veya Sezen Aksu farketmiyor 5 gün boyunca mükemmel performanslar sergiliyorlar ve 5 gün boyunca tıklım tıklım dolduruyorlar konser alanını. Böylece istekler fazlalaşıyor, dinleyiciler onlardan single değil, albüm istiyor. Ve bende insanların kalbinden geçenleri önemsiyorum ve onlara daha iyisini sunabilmek için single yerine şuan için albüm hazırlığındayım” yanıtını verdi.

Deniz Seki, insanların genel görüşlerinden ve hayata bakışlarından bahsederken de şu ifadeleri kullandı. “Mutsuzluğa o kadar saygı duyuyoruz ki mutluluğa zaman ayıramıyoruz. Bu düşüncelerime içimden bir şey yazmak geldi ve geçen gün bununla ilgili bir şarkı yazdım.”