Sarkozy-Bruni çifti tiyatro oyununa ilham verdi

Sarkozy-Bruni çifti tiyatro oyununa ilham verdi
Sarkozy-Bruni çifti tiyatro oyununa ilham verdi

Oyun isimsiz ülkenin cumhurbaşkanıyla İtalyan asıllı eşini anlatıyor. FOTOĞRAF: AFP

MADRİD - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski manken ve şarkıcı eşi Carla Bruni’nin aşkı İspanya’da bir tiyatro oyununa ilham kaynağı oldu. Çarşamba günü perdelerini açan ‘Sarayda Skandal’ adlı oyun, isimsiz bir ülkenin cumhurbaşkanı olan Bernard Mathieu ile genç ve İtalyan asıllı eşi Paola d’Angio’nun hikâyesini anlatıyor.
Oyunun yazarı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Pedro Ruiz, Sarkozy çiftinden esinlendiğini gizlemiyor. Komedi oyununun bir sahnesinde, cumhurbaşkanı Mathieu henüz ilk eşiyle evli olduğu sırada cumhurbaşkanlığı sarayının tuvaletinde, D’Angio ile sevişirken güvenlik kameralarına yakalanıyor. Bir sahnede çift, işte bu görüntülerin haber bülteninde yayınlanmasını beklerken görülüyor. Cumhurbaşkanı, skandal nedeniyle istifa edeceğini açıklasa da eşi buna karşı çıkıyor.

Sarkozy her oyunda orada!
Oyunun bir başka yerindeyse isimsiz ülkenin cumhurbaşkanı eşine “Tatlım, ben mağazadan erken emekli olmuş sıradan biri olsaydım beni fark eder miydin?” diye soruyor. Eşi de cumhurbaşkanına “Ya benim kalçalarım ve bacaklarım olmasaydı sen beni fark eder miydin?” diye cevap veriyor.
Sarkozy de kendisinden esinlenilerek yazılan oyunu, her defasında izliyor! Gerçekte kendisi gelemese de tiyatronun balkonuna İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ve ABD Başkanı Barack Obama’nın yanına yerleştirilen Sarkozy’nin balmumu heykeli her perde açıldığında orada hazır. (ap)