Sarkozy sadece kısa boylu gazetecilere konuşuyormuş

Sarkozy sadece kısa boylu gazetecilere konuşuyormuş
Sarkozy sadece kısa boylu gazetecilere konuşuyormuş

Sarkozy, martta ABD Başkanı Barack-Michelle Obama çifti ve eşi Carla Bruni?yle poz verirken de ?ezilmemek? için parmak ucunda yükselmişti.

PARİS - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin dünkü gazetelerde yer alan, fabrika ziyaretinde konuşma yaparken arkasında duracak işçileri kısa boylulardan seçtiği iddiasından sonra boyunun kısalığını gizlemesiyle ilgili bir iddia daha ortaya atıldı. Buna göre Sarkozy en çok kısa boylu gazetecilere demeç veriyor! İnternetteki haber portalı Le Post’un yazarı Bruno Roger-Petit tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Sarkozy’den mülakat alma başarısı gösteren muhabirlerin boyu hayli kısa. Bu gazeteciler arasında France 2 muhabiri Michael Darmon, L’Express muhabiri Ludovic Vigogne ve Le Figaro muhabiri Bruno Jeudy’yi sayan Le Post yazarı, 1.58 m. boyundaki ünlü haber sunucusu David Pujadas’ın da vumhurbaşkanının tercih ettiği haberciler arasında olduğunu savundu.
Fransız basını, yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerinde Sarkozy’ye eşlik eden görevlilerin boylarının epey kısa olduğunu yazmıştı. Sarkozy’nin boy kompleksi hakkında yüksek topuklu ayakkabı giydiği, fotoğraf çekimlerinde parmak ucu üstünde durduğu haberleri de çıkmıştı. (aa)