Savaş Ay'ın doktoru: Ameliyat için ikna etmeye çalışıyorduk

Savaş Ay'ın doktoru: Ameliyat için ikna etmeye çalışıyorduk
Savaş Ay'ın doktoru: Ameliyat için ikna etmeye çalışıyorduk
Bugün vefat eden usta gazeteci Savaş Ay'ın ölümüne ilişkin bir açıklama yapan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, "Ameliyat hazırlığı yapıyorduk. Kesin tedavisi ameliyattı. O da bunun kararını vermek için bekledi" dedi.

İSTANBULİstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, usta gazeteci Savaş Ay'ın ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

Yiğit, "Maalesef bugün sizlerin de tanıdığı belki bir kısmınızın çalışma arkadaşı çok değerli bir gazeteciyi kaybetmiş bulunuyoruz. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Yaklaşık 1 aydır hastanemizde yatmaktaydı. Geldiğinde de eski hastalığı nedeniyle bize gelmişti. Radyoterapi görmüştü daha önce bir hastanede ve onun rahatsızlıkları nedeniyle bize gelmişti. Bizde de radyoterapinin sıkıntılarından kurtulmak üzereydi ve ameliyat hazırlığı yapıyorduk. Kesin tedavisi ameliyattı. O da bunun kararını vermek için bekledi. Ancak bugün gelişen kanama ve kalp durması sebebiyle hastamızı kaybettik. Tüm Türkiye 'nin başı sağ olsun" dedi.


Bu arada Savaş Ay'ın vefatının ardından dostları İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne akın etti.

Ay’ın Teyzesi Türkan Esen, “Ameliyat olmaya bir türlü ikna edemedik. Korkuyordu. Kendine çok dikkat etmiyordu. Hala sigara içiyordu. Çok iyi bir insandı çok üzüldük" dedi. Kardeşi Işıl Akgün de "Hastayken bile elinden makinesi düşmedi. Her şeyden haberi oldu, köşesinde yazdı" diye konuştu.


‘KAN TÜKÜRÜRKEN BİLE GAZETECİLİK’

Gazeteci Nebil Özgentürk ise, " Hayat doluydu. Bu hastalığı yeneceğine inanıyordu. En son ameliyat olmada da karar vermişti. Daha iki gün önce hastanenin bahçesine çıkıp fotoğraf çekiyordu. Kan tükürürken bile muhabirlik yapan birisiydi" şeklinde konuştu. 


İLK TÖREN SABAH GAZETESI'NDE

Ay'ın cenaze töreni ile ilgili programda belli oldu. Duayen gazeteci Ay için ilk tören Pazartesi günü saat 10.00'da yıllarca görev yaptığı Sabah Gazetesi binası önünde olacak.11.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenecek. Ay'ın naaşı daha sonra buradan alınıp Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Kozlu'daki aile mezarlığında defnedilecek.


İBRAHİM AKTÜRK / DHA 


Savaş Ay yaşamını yitirdi