'Şebo'dan FreeZone turnesi

'Şebo'dan FreeZone turnesi
'Şebo'dan FreeZone turnesi
Türkiye'de rock müziğin güçlü vokali Şebnem Ferah, yeni albümü 'Od'un ilk konserini Vodafone Freezone kapsamında Antalya'da verdi. Etkinlik kapsamında 1 Haziran'a kadar 6 şehirde daha konserler olacak.

Sekiz ilde düzenlenen Vodafone FreeZone konserlerinin ikincisi Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki Şebnem Ferah konseri oldu. 3.5 yıl aradan sonra yeni stüdyo albümü ‘Od’u geçen hafta yayımlayan rock müziğin güçlü kadın vokali Şebnem Ferah, mekanı dolduran yaklaşık 5 bin kişiye eski şarkılarının yanı sıra, yeni albümünden ‘Kalbim Mezar’, ‘Birileri Var’ ve ‘Ya Hep Ya Hiç’ şarkılarını da söyledi.
Vodafone FreeZone’un müzikal yolculuğu, Mayıs 2011’de Şebnem Ferah’ın yazıp bestelediği ‘Özgürce Yaşa’ şarkısıyla başladı. Daha sonra Teoman’ın bestelediği FreeZone’un yeni şarkısı ‘Özgürlüğün Elinde’ için Şebnem Ferah ve Teoman düet yaptı.
Şebnem Ferah ve Teoman, FreeZone’un yeni dönem konserleri kapsamında ilerleyen günlerde 8 ilde toplam 100 bin gence ulaşacak.

1 Haziran’a kadar sürecek konserlerin tarih ve mekanları şöyle:

21 Mayıs: Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, Şebnem Ferah
23 Mayıs: Ankara Kentpark AVM Konser Alanı, Şebnem Ferah & Teoman
24 Mayıs: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Teoman
25 Mayıs: İzmir Arena, Teoman
26 Mayıs: Trabzon Hayri Gür Kapalı Spor Salonu, Şebnem Ferah
1 Haziran: İstanbul Parkorman, Şebnem Ferah, Teoman, Bülent Ortaçgil, Can Bonomo, TNK, Social Inclusion Band, DJ Hakan Tamar (Vodafone Istanbul Calling Şehir Festivali programı dahilinde bir Vodafone FreeZone etkinliği.)