@ubuget

Seçim sandığı ada konseyine mi kurulacak?  

Seçim sandığı ada konseyine mi kurulacak?

 
Seçim sandığı ada konseyine mi kurulacak?

 
Survivor All Star temmuz başında Kıbrıs'taki finalle nihayetlenecek. Peki yarışmacılar 7 Haziran'da oy kullanabilecek mi? Yarışmacılar, bir ödül oyunu marifetiyle soluğu İstanbul'da almazsa ya da Türkiye Cumhuriyeti özel izinle Dominik'e noter onaylı bir sandık göndermezse bu çok da mümkün görünmüyor.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Survivor All Star 'ın bu sezon üç geceyle başlayan ekran macerası beş geceye ulaşmıştı. Söylenenlere bakıllırsa Maral’ın sezon finalinin ardından 'ada olimpiyatları'  perşembede de ikamet alarak gün sayısını altıya çıkaracak. Survivor’un haftalık izni ise cumaya denk geliyor. Survivor’ın  TV 8’deki ağırlığı artarken Türkiye ’de bambaşka bir yarış var. Seçim yarışı…  

OY KULLANABİLECEKLER Mİ?
Seçim sattı mahaline girdiğimiz şu günlerde Dominik’te ‘hayatta kalma’ mücadelesi veren yarışmacılar ülkelerinin geleceğiyle ilgili söz sahibi olabilecek mi? Aslına bakarsanız Survivor yarışmacıları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında sandık mevzusunda en tecrübeli olanlardan. Hem SMS marifetiyle nasıl oy alacaklarını hem de adadaki stratejiye göre hemen her hafta nasıl oy verip kimi göndereceklerine karar veriyorlar.. Ezcümle adacılar  sandığın her iki tarafını da çok iyi biliyor.    

Survivor'da kaybetti aşkta kazandı


ACUN MEDYA ’DAN AÇIKLAMA YOK
Acun Medya’dan konuyla ilgili şu ana dek bir açıklama yapılmış değil. 7 Haziran sorumuza henüz yanıt gelmediği için bununla ilgili bir şey düşünülüp düşünülmediğini bilemiyoruz. Fakat oyunun formatı ve mantığı böyle bir ihtimali mümkünsüz kılıyor.  

SANDIK KARANLIK  
Yarışmacılar bir ödül oyunu marifetiyle soluğu İstanbul ’da almazsa ya da Türkiye Cumhuriyeti YSK tarafından yurt dışında belirlenen seçim sandıkları dışında Dominik’e özel izinle noter onaylı bir sandık göndermezse Survivor yarışmacılarının ünlüsünden gönüllüsüne  7 Haziran seçimlerinde oy kullanması imkân dahilinde görünmüyor!  

TURABİ’NİN T’Sİ EĞLENCELİ OLABİLİRDİ
Aslında bakarsanız kendi sandığını  Begüm’den önce bulan Seranay’ın ‘yes, yes’ çığlığını işitmek ya da Turabi’nin oy pusulasında 'T' logosuyla geçersiz bir oya meyledeceğini, oy vermediği siyasi partilere maniler düzdüğünü ajanslardan izlemek eğlenceli olabilirdi.

Survivor'da aşk, cinsellik ve hijyen


ONLAR MÜHRÜ GÖNÜLLERİNE GÖRE BASABİLECEK
Özgecan’la ilgili attığı tweetler nedeniyle ada biletini kaçıran Nihat Doğan, onun yerine yarışmaya girdikten sonra rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’a dönen Ahmet Dursun ve bugüne kadar elenen yarışmacılar haziran seçimlerinde sandık başına gidebilecek. Turabi ve arkadaşlarınınsa sandığı gitmek için dokunulmazlığı kazanamadıkları bir ada konseyini beklemeleri gerekecek gibi gözüküyor.

Survivor'da yeni bir aşk mı doğuyor?

Survivor'ın Mortal Kobat'ı aratmayan 15 kavgası

Survivor All Star'ın bilinmeyenleri: Dominik'te neler oluyor?

Survivor'da neler yasak?