Seçimin ekrandaki kazananları...

Seçimin ekrandaki kazananları...
Seçimin ekrandaki kazananları...
Dünkü Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ekrandaki kazananları FOX TV ve CNN Türk oldu. CNN Türk, dün gece diğer tematik kanalları ikiye, üçe katlayarak açık ara birinci olurken tüm kanallar arasında da FOX'un ardından ikinci sırada yer aldı. CNN Türk seçim özel yanının sunucularından Cüneyt Özdemir, "Ne olursa olsun tarafsız ve objektif gazeteciliğin Türkiye'de izleyicilerin gözünde hala bir karşılığı var" dedi.

Türkiye , cumhurbaşkanı seçmek için dün ilk defa sandık başına gitti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katıldığı seçimin sonuçları tüm Türkiye’de televizyonlardan heyecanla takip edildi. Televizyon cephesinde seçim gecesinin galibi tüm kanallar arasında FOX TV oldu. Tematik kanallar arasında ise CNN Türk, ‘Çankaya 2014’ seçim özel yayınıyla rakiplerini ikiye, üçe katlayarak açık ara birinci olurken tüm kanallar arasında da ikinciliğe yerleşti ve Türkiye televizyonculuk tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

TV TARİHİNDE İLK
CNN Türk’ün seçim özel yayınının sunucularından deneyimli gazeteci Cüneyt Özdemir, konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: “CNN Türk, tematik kanalların açık ara birincisi olmakla kalmayıp ana akım kanalları da 2’ye, 3’e katlayıp geride bıraktı. Bunu iyi okumak lazım. CNN Türk seçim özel yayını dün gece bir izlenme rekoru kırdı. Sadece tematik kanallarda değil bütün kanallar içinde gecenin ikincisi oldu. Bugüne kadar tematik kanallar kendi aralarında yarışır, büyük kanallar reytingi belirlerdi. Oysa dün gece TV tarihimizde bir ilk yaşandı... CNN Türk’ün izlenme başarısı bize birkaç şeyi söylüyor. 1) İzleyici hangi partiye oy verirse versin kriz anlarında güvendiği kanala dönüyor. 2) Habercilikte tecrübenin, doğru isimlerin ve tarafsızlığın Türkiye’nin aşırı kutuplaştığı şu günlerde bile bir karşılığı var... 3) Televizyonda haber yayıncılığı ekran önünde arkasında harcadığınız para ile değil hala birikiminiz ve gazetecilik tecrübenizle yürüyor. 4) Bedeller ödememize rağmen, ne olursa olsun tarafsız ve objektif gazeteciliğin Türkiye’de izleyicilerin gözünde hâlâ bir karşılığı var. 5) Yapılan iyi işin her zaman alıcısı var. Nerede yaptığınızdan çok nasıl yaptığınız önemli. İzleyici sizi buluyor... Hepinize teşekkürler.”

Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu FOX’un seçim özel yayınında Anadolu Ajansı ile Cihan Haber Ajansı’nın farklılık gösteren seçim sonuçları ayrı ayrı verildi. Hürriyet Daily News Yayın Yönetmeni ve Radikal yazarı Murat Yetkin de FOx’un seçim özel programına yorumlarıyla katkıda bulundu.


CNN Türk'ün seçim 2014 selfie'si...

CNN TÜRK’ün ‘Çankaya 2014’ yayını Ahmet Hakan ve Cüneyt Özdemir’in ortak sunumuyla başladı. Seçim sonuçlarını ve detaylı seçim grafiklerini Emin Çapa aktardı ve yorumladı. Ankara’daki seçimin nabzını ise CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat tuttu. 23.00’te yayını teslim alan Şirin Payzın, medya ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle seçim sonuçlarını tartışmaya açtı. Altan Öymen, Deniz Zeyrek, Kadri Gürsel, Adil Gür, Aslı Aydıntaşbaş, Mustafa Kartoğlu, Mehmet Tezkan, Hüseyin Yayman, Utku Çakırözer, Akif Beki, Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, Hakan Çelik, Taha Akyol, Abdülkadir Selvi, Yaşar Taşkın Koç, Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, Metin Özkan, Koray Çalışkan, Rıza Saka, Altan Tan, Şükrü Küçükşahin ve Selçuk Şirin CNN TÜRK’te seçim sonuçlarını yorumladı. CNN Türk muhabirleri birçok şehirden canlı bağlantılarla yaşanan gelişmeleri aktardı.
CNN TÜRK’te 11 Ağustos Pazartesi günü, Deniz Bayramoğlu, Semiha Şahin, Ebru Baki, Hakan Çelik, Deniz Zeyrek, Başak Şengül, Nevşin Mengü, Emin Çapa özel yayınlarda; Cüneyt Özdemir 5n1k’da ve Ahmet Hakan Tarafsız Bölge’de seçimlerin sonuçlarını deneyimli isimlerle yorumlamaya devam ediyor.