Seçimler kadar heyecanlı

Seçimler kadar heyecanlı
Seçimler kadar heyecanlı

Bambonou nun avantajı 8 yaşından beri müzikle içiçe olması.

Parizyen Çin mahallesinden 22 yaşında bir genç çıkar ve bass sound'unun tozunu attırır... Bambonou türün en iyi temsilcilerinden.
Haber: CHRISTOPHER ÇOLAK - chris@halfstereo.com / Arşivi

Jéremy Guindo-Zegiestowski nam-ı diğer Bambounou, Fransız bass sound’unun en önemli isimlerinden biri olacak. Aralık başı ‘yörüngeye oturttuğu’ debut’sü ‘Orbiting’ kadar, karizmatik tipi ile de ilgiyi üzerine toplamayı başaran Bambounou, son dönem techno-bass crossover sound’unun en iyi temsilcilerinden biri.
UK dubstep ve funk arenasına uzunca süre uzaktan kulak kabarttıktan sonra şimdi Londra ’da tam içinde yaşıyor olması avantajı. 8 yaşından beri müzikle iç içe olması, 16’sında profesyonel DJ’liğe adım atması ise en büyük sermayesi. French-Touch denen harika house müziklerle büyüyen Bambounou, genlerindeki Afrika ritimlerine, Chicago-Detroit groove’larını ve Drexciya’nın synth düsturlarını katarak, ortaya basit ama lezzetli bir karışım çıkarıyor. Low-end düzlemde synthesizer sound’unu güzel baslarla ve techno groove’larla süslüyor. Bambounou’nun debüt’sü ‘Orbiting’, 2012’nin en iyi bass albümlerinden biri oldu benim için.
Yakın dostu ve ustası French Fries’ın vokallediği tatlı parça ‘Let Me Get’, Bambounou sound’unun genel haletiruhiyesini çok güzel özetliyor. Piyano, bass ve synth’lerin ortasında bir 90’lar r&b havası esiyor. Albümün akışında ise aksak ritm ve grime ötesine geçen bass’lar, techno’ya doğru bükülüyorlar. ‘Great Escape’ ve ‘Challenger’ gibi parçalarda diğer hünerlerini sergiliyor Bambounou.
Modeselektor ekibi onu boşuna 50 Weapons ekibine dahil etmedi. Onlar da 2012’de Fransa ’da seçimlerden sonraki en heyecan verici şeyin Bambounou’nun albümü olduğunu düşünüyorlar ve hiç de abartmıyorlar.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Fransa

  ,

  Afrika

  ,

  Aralık

  ,

  piyano