Seçmeli 'Yıldız Savaşları'!

Seçmeli 'Yıldız Savaşları'!
Seçmeli 'Yıldız Savaşları'!

Disney'den Britanyalı oyunculara mesaj: "Siz de bir Mark Hamill olabilirsiniz.' Chewbecca'nın yeri ise halen doldurulamadı.

Yeni çekilecek Star Wars bölümlerinde iki önemli rol, Hollywood yıldızlarının markajının dışında. Yapımcılar, bu roller için yıldız listelerini yoklamak yerine oyuncu seçmelerine başvuracak.

BBC’nin haberine göre Star Wars'un yeni çekilecek bölümlerinin önemli iki rolü için İngiltere ’de oyuncu seçmeleri yapılması planlanıyor. Serinin yedinci filmi için yapılacak seçmeler Londra, Dublin ve Glasgow’u da kapsayacak şekilde İngiltere ve İrlanda’da gerçekleştirilecek. Açıklamaya göre seçmelerde filmin çok önemli iki rolü için oyuncu aranacak. Bu iki rolden ilki gençliğinin sonlarına yaklaşmış ‘zeki ve güçlü’ bir yetim kadın karakteri. İkinci rol için ise yirmili yaşlarının başında zeki bir erkek karakter aranacak. Ünlü Hollywood filmi için seçmelerin yapılacağı ilk olarak ‘@UKopencall’ twitter hesabından ‘Yeni Disney filmi için oyuncular arıyoruz’ anonsu ile açıklandı. Star Wars serisinin yapımcısı Lucasfilm 2012 yılında Disney tarafından satın alınmıştı.