Şefkat Tepe'den gündeme oturan Peygamber sahnesi

Şefkat Tepe'den gündeme oturan Peygamber sahnesi
Şefkat Tepe'den gündeme oturan Peygamber sahnesi
STV'de yayınlanan Şefkat Tepe'nin 136. bölümünde Hz. Muhammed'i ışık halesi şeklinde ekrana gelmesi tepkilere neden oldu.

Radikal.com.tr - STV'de yayınlanan " Şefkat Tepe "nin 136.bölümde olay yaratan bir sahne yayınlandı. Hz. Muhammed'i bir ışık halesi halinde ekranda getirdi.

Söz konusu sahnede dizinin karekterleri salavat getirerek Hz.Muhammed'in yanlarına çağırdı.Kısa bir süre sonra Hz. Muhammed’in bir ışık halesi şeklinde yanlarına geldiği görüldü.

Bu sahne gerek sosyal medyada gerekse yazılı ve görsel medyada çeşitli tepkilere neden oldu. Hükümete yakınlığıyla bilinen gazeteler yayınlarında konuyu geniş bir şekilde ele alan eleştirilere ve haberlere yer verdiler. 

Senarist senarist Ahmet Tezcan, 'Şefkat Tepe' dizisindeki peygamber sahnenin ardından kanal ile çalışmayı bıraktı. 

İşte Tezcan'ın o tweetleri:STAR GAZETESİ HABERİ 'KORKUNÇ İSTİSMAR' BAŞLIĞIYLA SÜRMANŞETİNE TAŞIDIYENİ ŞAFAK GAZESİ İSE REZALET TEPE BAŞLIĞINI TERCİH ETTİSOSYAL MEDYADAKİ TEPKİLERDEN BAZILARI
Ruşen Çakır @cakir_rusen Geç kaldığımın farkındayım ama STV'de Şefkat Tepe bu sefer iyice uçmuş (bulabildiğim en hafif tabir):

Hilâl Kaplan @hilal_kaplan Müslümanın Müslümana yaptığı zulüm başka oluyormuş gerçekten.. "Şefkat Tepe'de Hz. Peygamber'e büyük saygısızlık!"

Murat Sabuncu @muratsabuncum Hz. Muhammed in Sefkat Tepe dizisindeki bir sahneye konu edilisi ve bu sahnedeki goruntuler vicdanimi yaraladi. cok uzuldum

Sevilay Yükselir @sevilayyaziyor Tövbe tövbe. STV deki Şefkat Tepe midir nedir? İyice sıyırmış yahu! Hz.Muhammed'i kamyona bindirip şöför yapmışlar. Allah sizi ıslah etsin emi!

Turgay Güler @turgayguler Twet talimatı "verdirdikleri" Hazreti Peygamberi şimdi de "kamyon şöförü" yaptılar. Yuh diyorumKaçın, imanınızı kurtarın.


İŞTE ÇOK KONUŞULAN O SAHNE