Şehirde müzik ve dans

Yazın son demlerini yaşadığımız, sonbaharın kendini hafif hafif hissettirdiği şu akşamlarda, ruhumuzu yaklaşan soğuk kış günlerine hazırlamakta fayda var.

Yazın son demlerini yaşadığımız, sonbaharın kendini hafif hafif hissettirdiği şu akşamlarda, ruhumuzu yaklaşan soğuk kış günlerine hazırlamakta fayda var. Bunun için de en iyi yöntem biraz müzik dinleyip, biraz da dans etmek. İşte bu hafta içinde gerçekleştirebileceğiniz
birkaç öneri...
Borusan Oda Orkestrası, şef Emre Aracı yönetiminde 2 Eylül Pazartesi akşamı saat 20.00'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Osmanlı Sarayında Avrupa Müziği başlıklı bir konser veriyor. 38. Uluslararası Tıp Tarihi Kongresi kapsamında gerçekleştirilecek konserde Guetelli Paşa, Donizetti Paşa, Rossini, Charles d'Albert, Ömer Paşa, Sultan Abdülaziz, Rıfat Bey ve Sultan V. Murad'ın eserlerine yer veriliyor.
Daha modern müziklerden hoşlananlara ise New Yorker Kuruçeşme'deki Müzikli Geceler tavsiye edilir. New Yorker Kuruçeşme 5 Eylül gecesi, Sabor parçası ile dünya listelerinde bir numaraya yükselen Hacienda grubunu ağırlıyor. Jürgen Kandel ve Marcus Finger'dan oluşan ve acid jazz, downbeat ve dub etkileşimli müziklerini, 'uptempo' şarkılar, Portekizce vokaller ve Brezilya esintileriyle bezeyen Hacienda, The Bar'da müzikseverleri bekliyor.
Daha ayrıntılı bilgi için (0212) 265 69 12 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz.
Yoldaş hayranlarına müjde
Bir süredir Kandilli'deki Cemile Sultan Korusu / Eskandil Jazz Club'da sahneye çıkan Ergüder Yoldaş ve İlknur Açıkel, bundan böyle Perşembe Konserleri'yle hayranlarıyla buluşacaklar. Konserlerde besteleri Ergüder Yoldaş'a ait Türk müziği ile klasik Batı müziği sentezinden oluşan eserlerin yanı sıra Ege türküleri de dinleyebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, randevu saati 22.00!
Rezervasyon için (0216) 332 80 36 numaralı telefondan Süheyla Aybek ile temasa geçebilir, mekân ile ilgili detaylı bilgi almak için de www.eskandil.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Dans etmek lazım
Bu kadar müzik yeter, biraz da dans etmeli diyenler için de bir önerimiz var. Swissôtel İstanbul-The Bosphorus başlattığı dans dersleriyle hayatınıza hareket getiriyor. Latin Amerika danslarına meraklı herkes, Latin Dansları Uzmanı Banu Yüceler'in yönetmenliğinde, her çarşamba saat 19.30 ile 21.00 arası derslere katılabilir. Rumba, Cha Cha, Mambo, Salsa, Jive, Bolero, Boogie, Vals, Arjantin Tangosu, Merengue, Samba ve Fox. Dersler 4 Eylül tarihinden itibaren başlıyor ve dört hafta devam ediyor. Kişi başı ücret 75 milyon. Derslere çift olarak katılanlara ise yüzde 10 indirim var. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için (0212) 326 11 00'ı arayabilirsiniz.