'Sekizler'in annesinin altı çocuğu daha mı var?

'Sekizler'in annesinin altı çocuğu daha mı var?
'Sekizler'in annesinin altı çocuğu daha mı var?

Çukvu ailesi sekiz doğup yedi kalan çocukları ve altı yaşındaki kızları Favor?la (pembe şapkalı) mutlu. FOTOĞRAF: AP

LONDRA - ABD’de hafta başında tek seferde sekiz bebek birden doğuran annenin altı çocuğu daha varmış! Dünya çapında yankı uyandıran doğumdan sonra yerel bir radyo kanalını arayan bir çift, ismi açıklanmayan kadının anne-babası olduklarını ve biri ikiz olan altı torunlarının kendileriyle yaşadıklarını söyledi. Ancak çift televizyon kameraları kapılarını çalınca, çok meşgul olduğunu ve kamera karşısına çıkamayacağını belirtti. Hastane yetkilileriyse iddia hakkında yorum yapmadı.
Güney Kaliforniya‘daki hastane de altı erkek, iki kız sekiz kardeşin çok iyi olduğunu duyurdu. Doktorlar, anne bu doğumu kaldırabilecek güç ve cesarete sahip olduğu için şanslı oldukları yorumunu yapıyor. Henüz bebeklerin fotoğrafları yayımlanmazken annenin de hamile kalmak için kısırlık tedavisi görüp görmediği açıklanmadı.
1998 yılında doğan dünyanın ilk sekizlerinin anne-babası Nkem ve Iyke Çukvu çifti de yeni sekizlerin ailesine kolaylıklar diledi. Bir bebeklerini doğumdan sonra kaybeden çiftten baba Çukvu, “Çoğu zaman çok çok gürültülü oluyor, sekiz kişi aynı anda konuşuyor, duyulmak istiyor” derken, 10 yıl önce sekiz bebeğini birden emziren anne Nkem Çukvu da yeni anneye sakin olması, daha çok dua etmesi ve hâlâ uyuyabiliyorken uyuması tavsiyesinde bulundu. (The Daily Mail, ap)