'Sekizler'in sağlığı yerinde ama aile durumu iyice karıştı

LONDRA - Hafta başında sekiz bebek birden doğuran ABD’li kadının, önce altı çocuğu daha olduğu ortaya çıktıktan sonra, şimdi de komşuları çocukların yanlarında bir baba olmadığına dair şüphelerini gündeme getirdi. Adı açıklanmayan kadının müteahhit babasının, 14 torununa bakabilmek için Irak’a dönüp çalışması gerekebileceği söyleniyor. Komşular, Hispanik olduğunu düşündükleri söyledikleri, büyük ihtimalle Iraklı olan kadını daha önce hiç sevgilisi ya da eşiyle görmediklerini söylüyor. Bir kadın, “Evli olduğunu ya da sevgilisi olduğunu sanmıyorum. İki yıl boyunca yanında gördüğüm tek erkek, 60’larındaki babası” diyor.
Kadının annesi Angela Suleman sekiz bebeğin kısırlık tedavisi sonucu doğduğunu doğruladı ve kızının böyle bir şansı olduğu halde bebeklerin bir kısmını aldırmak istemediğini açıkladı. Ailenin iki ya da üç odalı olduğu sanılan evlerine nasıl sığacakları da konuşulurken kendini Ed olarak tanıtan büyükbaba, daha büyük başka bir evleri olduğunu ve basının taburcu olduktan sonra bebekleri bulmasının çok zor olacağını söyledi.
Büyükbabanın yanındaki altı ve yedi yaşındaki iki çocuk yeni kardeşleri için heyecanlı. 33 yaşındaki anneyse gönderdiği mesajda “Bebekler her gün güçlenerek büyüyor. Çok mutluyuz. Sekiz bebek sürpriz ama aynı zamanda bir Tanrı lütfu” diyor. (The Daily Mail)