Seks kasedi şantajcısı altı yıl hapse mahkûm oldu

Seks kasedi şantajcısı altı yıl hapse mahkûm oldu
Seks kasedi şantajcısı altı yıl hapse mahkûm oldu

MÜNİH - Almanya’nın en zengin kadınına gizlice çektiği ilişkilerini görüntüleyen video kasetleri karşılığında milyonlarca avro isteyerek şantaj yapmaktan suçlu bulunan İsviçreli jigolo 6 yıl hapse mahkum edildi.
Münih kentinde görülen davada, 44 yaşındaki İsviçreli Helg Sgarbi, BMW’nin varisi 46 yaşındaki Susanne Klatten’le Temmuz 2007’de Avusturya’nın Innsbruck kentinde tanıştığını ve kendisiyle ilişkiye girdiğini itiraf etti. Sgarbi, Klatten’i kendi yaptığı trafik kazasında felç olan bir genç kızın tedavisi için nakit 7 milyon avro vermeye ikna ettiğini de söyledi. Mahkeme bunun üzerine Sgarbi’yi,  Klatten’i kendisine daha fazla para ödemediği takdirde elindeki video kasetlerini basına vermekle tehdit etmekten suçlu buldu ve altı yıl hapis cezasına karar verdi. Klatten’in katılmadığı duruşmada Sgarbi, üzgün olduğunu belirtti ve kadınlardan özür diledi.
Savcılık dosyasına göre Sgarbi, Klatten’den boşanmasını ve kendisine 290 milyon dolar avro daha vermesini istedi. Sgarbi üç kadından daha şantajla para almış.  (aa)