Seks parkına açılmadan kilit

Seks parkına açılmadan kilit
Seks parkına açılmadan kilit

Ekimde Çin?in güneybatısında açılması planlanan yetişkinlere yönelik parkta cinsellik üzerine atölye çalışmaları ve sergiler planlanıyordu. FOTOĞRAF: AP

PEKİN - Çin’in ‘Aşk Bölgesi’ açılmadan kapandı! Ekimde Çin’in güneybatısında açılması planlanan dev genital organ heykelleri sergileyen ve seks kültürü temasıyla hazırlanan seks parkı tepkiler üzerine kapatıldı. Parkın girişinde ziyaretçileri karşılamak üzere hazır bekleyen dev bir çift kadın bacağı heykeli yerinden indirildi.
Yetişkinlere yönelik hazırlanan parkta Çin’de tabu olan cinsellik üzerine atölye çalışmaları yapılması, sergiler düzenlenmesi planlanıyordu. Ancak açılışın duyurulduğu andan itibaren, park yetkililerine tepki mesajları yağmaya başlamıştı. Çongqing kentindeki parkın kapatıldığını açıklayan hükümet sözcüsü, kararın nedenini açıklamadı.  

Yetkililere göre ‘bayağı’ydı
Parkta dev kadın ve erkek cinsel organlarının yanı sıra seksin farklı kültürlerde nasıl algılanıp yaşandığına dair bilgiler, seks teknikleri üzerine atölye çalışmaları gibi etkinlikler de olacaktı.
Çinli yetkililer parkı ‘bayağı’ olarak nitelemiş, çok sayıda Çinli de bu yoruma katılmıştı. İnternet forumlarındaki tartışmalarda pek çok kişi bunun ‘çok fazla’ olduğunu yazarken, kimi insanlar da parkın cinsel açıklık yönünde bir adım olduğunu belirtmişti. (ap)