'Seks satar' lafının tahtı sallanıyor

'Seks satar' lafının tahtı sallanıyor
'Seks satar' lafının tahtı sallanıyor
Cengiz Semercioğlu bugün Kelebek'teki köşesinde Pirelli Takvimi'nin ve Playboy'un aldığı kararları masaya yatırdı: 'Seks satar' lafının tahtının sallandığını söyledi.

RADİKAL- Cengiz Semercioğlu bugün Kelebek’teki köşesinde Pirelli Takvimi'nin ve Playboy’un aldığı kararları masaya yatırdı: 'Seks satar' lafının tahtının sallandığını söyledi.

Semercioğlu’nun yazısının o bölümü:

'Seks satar' lafının tahtı sallanıyor Geçen hafta Pirelli Takvimi'nin aldığı tarihi kararı yazmıştım; 2016 takviminde çıplak kadın fotoğrafı kullanmayacaklar. Önceki gün de Playboy tarihi bir karar açıkladı: Dergilerinde çıplak kadın kullanmayacaklar artık. Dijital devrim , çıplaklığı o kadar çok gözümüze soktu ki... İnternette çıplaklıktan geçilmiyor günümüz dünyasında. Bu yüzden çıplaklık üzerine var olan markalar bile yavaş yavaş bu alandan çekilmeye başladı. İflasın eşiğine gelen Playboy'unki tamamen ticari bir karar. Ancak görünen o ki, modern dünyada 'seks satar' lafının tahtı ciddi şekilde sallanmaya başladı. Çünkü çıplaklık en kolay ulaşılan şey oldu...