Sevgililer Günü izdihamı

Sevgililer Günü izdihamı
Sevgililer Günü izdihamı

100 TL?ye laptop, 20 TL?ye cep telefonu satılacağı dedikodusu yüzünden yaklaşık 2 bin kişi kapıda toplandı. FOTOĞRAF: ZEKİ GÜNAY / DHA

GAZİANTEP - Gaziantep’te 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle bir alışveriş merkezinde 100 TL’ye dizüstü bilgisayar, 20 TL’ye cep telefonu satacağı dedikodusu izdihama yol açtı. Alışveriş merkezinin önünde toplanan, özellikle kadın ve çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği 2 bin kişi zor dağıtıldı.
Fevzi Çakmak Bulvarı’ndaki Sankopark Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nin önünde dün saat 05.00’ten itibaren Sevgililer Günü nedeniyle 100 TL’ye dizüstü bilgisayar, 20 TL’ye de cep telefonu satılacağı yönünde asılsız bilgi edinen yüzlerce kişi toplanmaya başladı. Görevlilerin ‘Mağazamızın böyle bir kampanyası yok’ açıklamasına rağmen alışveriş merkezinin önündeki kalabalık vakit ilerledikçe artmaya başladı.
Mağaza görevlileri bunun üzerine yarım saatte bir megafonla, “Bu kampanyanın gazeteler ve televizyonlarda duyurulduğu söyleniyor. Ancak bu gazeteyi bize getiren kişilere bu telefonları ücretsiz dağıtacağız” anonsu yaptı.
Görevlilerin, saatlerce ikna etmeye çalıştığı kalabalık grup, alışveriş merkezinin saat 10.00’da kapılarını açmasıyla birlikte kapılara hücum etti, kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi atlattı. Yaklaşık 2 bin kişilik kalabalık, reyonda böyle bir satış yapılmadığını görünce ikna oldu. Reyonlardaki cep telefonlarının ücretsiz olduğunu düşünerek alıp gitmek isteyen 75 yaşlarındaki bir kişi de polise teslim edildi. (dha)