Şevval Sam: 'Koyuncu'dan yadigar görüyorlar'

Şevval Sam: 'Koyuncu'dan yadigar görüyorlar'
Şevval Sam: 'Koyuncu'dan yadigar görüyorlar'
Şevval Sam son albümü 'Toprak Kokusu'ndan ilk klibi 'Ben Denizde Bir Gemi' adlı Karadeniz türküsüne çekti. "Beni Karadeniz'de biraz da Kazım Koyuncu'dan yadigar olarak görüyorlar. Ona doyamadık hiçbirimiz" dedi.

RADİKAL- Şevval Sam son albümü ‘Toprak Kokusu’ndan ilk klibi ‘Ben Denizde Bir Gemi’ adlı Karadeniz türküsüne çekti. “Beni Karadeniz’de biraz da Kazım Koyuncu’dan yadigar olarak görüyorlar. Ona doyamadık hiçbirimiz” dedi.

 ‘Gülbeyaz’ dizisiyle kendisini bir parça Karadenizli gibi görmeye başladığını söyleyen şarkıcı, “Diziden sonra insanlar benden Karadeniz müziğini dinlemeyi çok sevdi” dedi. 

 “Ne yaparsam yapayım bu türküler başka bir ilgi görüyor” diyen şarkıcı sözlerine şöyle devam etti:  “Bu toprağın her köşesinden farklı dillerden halk türküleri de okuyorum. Ama beni Karadeniz’de biraz da Kazım Koyuncu’dan yadigar olarak görüyorlar. Ona doyamadık hiçbirimiz.”

‘Gecenin Kraliçesi’ dizisinde oynayacağına dair çıkan haberler için “Daha net bir şey yok. Oyunculuğu özledim” diye konuştu. (MİLLİYET-CADDE)