Sezen Aksu, Çağatay Ulusoy'un filmi "Delibal"a şarkı yazdı

Sezen Aksu, Çağatay Ulusoy'un filmi "Delibal"a şarkı yazdı
Sezen Aksu, Çağatay Ulusoy'un filmi "Delibal"a şarkı yazdı
Sezen Aksu, başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun bulunduğu "Delibal" filmi için şarkı yazdı. Mutlu Sonsuz adlı şarkıyı ise Çağatay Ulusoy seslendirdi.

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy, Sezen Aksu’nun Delibal filmi için yazdığı “Mutlu Sonsuz” şarkısını seslendirdi.

Ulusoy, Delibal filminin birçok sahnesinde rolü gereği davul çaldı. Sözleri Sezen Aksu’ya, müziği ise Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa’ya ait “Mutlu Sonsuz” şarkısını da seslendirdi.

Ay Yapım’ın yeni filmi “Delibal” yakında seyirciyle buluşacak. Barış ve Füsun’un aşkını konu alan filmde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu iki sevgili olarak başrolü paylaşacaklar.

Sezen Aksu kimdir?

Sezen Aksu Denizli Sarayköy’de dünyaya geldi; İzmir Kız Lisesi ve babasının arzusu ile girdiği Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi de dahil olmak üzere eğitim sürecini İzmir’de sürdürdü. Rüştü Şardağ’dan aldığı sanat müziği eğitiminin yanı sıra resim ve oyunculuk gibi alanlarda da kurslara katıldı. Profesyonel yaşama ilk 45’liğini çıkardığı 1975 yılında adım attı. Yorumcu kimliğinin yanı sıra 400’den fazla beste ve sözün de sahibi oldu. 8 adet 45’lik, 3 adet single ve 27 albüme imza atan sanatçı 15’e yakın albümde de konuk sanatçı olarak yer aldı. Öte yandan 40’a yakın derleme albümde eserlerine yer verildi.

Şarkıları 100’ü aşkın farklı yorumcu tarafından seslendirilirken, kendisini heyecanlandıran genç yeteneklerin yapımcılığını üstlendi. Aşktan günlük yaşama kadar insan doğasını konu alan herşey, özellikle de umut eserlerine konu oldu. 2006 yılında şarkı sözleri “Eksik Şiir” adlı kitapta toplandı.

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'dan Ateşli Sahne