Sezen Aksu'dan Başbakan'a özür çağrısı

Sezen Aksu'dan Başbakan'a özür çağrısı
Sezen Aksu'dan Başbakan'a özür çağrısı
Sezen Aksu, Gezi Parkı'nda yapılması planlanan konserlere katılmayacağını belirtti. Aksu, 'Karşılıklı bir uzlaşmaya gidecek ortak müzakere yolu olursa konser vermeyi düşünürüm' dedi ve 'Gezi Parkı' eylemleri nedeniyle Başbakan'ı özür dilemeye davet etti.

Aksu'nun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyadaki ilk gençlik devrimi bu… Orada bir şarkı söylenecekse, ben hiç kimse olarak giderek yanlarında durmak isterim. Karşılıklı bir uzlaşmaya gidecek ortak müzakere yolu olursa konser vermeyi düşünürüm.”

“Bu çocukların şarkısı benden güçlü. Ben Gezi Parkı konserlerinde olmayacağım. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Gençler, ‘ Demokrasi istiyoruz, özgürlük istiyoruz.’ dediler… Bu enerji kendi adını kendi koyacak. Bu genç çocukların önünde saygıyla eğilmek istediğimi söylemek istiyorum.”

"ÖZÜR DİLEMEK ERDEMDİR"

“Özür dilemek erdemdir. Sayın Başbakan’ın sinirleri bozuk olabilir ama burada kendi şahsi tavırlarımız önemli değil. İnsan olma hakkı doğuştan elde edilen bir haktır. Ortak bir konsensüs oluşturmamamız gerekiyor. Bunlar genç insanlar. Yumuşak bir üslupla, ortak bir nokada buluşacağımızı diliyorum.”