'Âşık ruhlar' melekler ve ağaçlar eşliğinde buluştu

'Âşık ruhlar' melekler ve ağaçlar eşliğinde buluştu
'Âşık ruhlar' melekler ve ağaçlar eşliğinde buluştu
Turkcell Yıldızlı Geceler'in dün akşamki konuğu İlhan İrem'di. Uzun aralıklarla konser veren İrem, 40'ıncı sanat yılını kutladığı konserinde seyircisini 'âşık ruhlar' diye selamladı...

Dün akşam Harbiye Açık Hava ’nın sahnedeki konuğu İlhan İrem’di. BKM organizasyonu ile gerçekleşen konserde dinleyicisi ile buluşan İlhan İrem sahnede sanat hayatının 40.yılını kutladı. Pembe tonlarında melek ve ağaç dekoruyla süslenen sahneye ‘İlk Uyanış’ ile çıkan İlhan İrem ilk şarkısından sonra ‘’Hoşgeldiniz aşık ruhlar! ’’ diyerek sevenlerini selamladı. Ardından ‘’Dünyaya olanlar oldu, her şey değişiyor ama biz olan biten her şeyin öteki tarafındayız. Sonsuza kadar aydınlık taraftayız. Birlikte geçen bütün bu senelere, anlara değmiş. İşte buradasınız, işte buradayız hoşgeldiniz.’’ diyerek konserine devam etti. Gecede ‘Olanlar olmuş’, ‘Yazık Oldu Yarınlara’, ‘Ninni Sevgilim’, ‘Sürgün Gibi Masallarda’, ‘İşte Hayat’, ‘Ruh Gibi’, ‘Anlasana’ ve ‘Ben Değilim’ gibi unutulmaz parçalarını seslendiren İlhan İrem müziğiyle izleyicisini geçmişten bugüne getirdi.
Sanatçı ‘Kızım İçin’, ‘Sürgün Gibi Masallarda’ ve ‘Yeraltından Fısıltılar’ parçalarını söylerken kendisine eşlik eden balerin Alım Tatar’ın ve semazenlerin şovu ile izleyenleri büyüledi. Finali ‘Boşver Arkadaş’ ile yapan İrem alkışlar eşliğinde sahneden indi. Kalabalığın dakikalarca süren alkış yağmuru eşliğinde bis için sahneye çıkan İrem ‘Hu’ ve ‘Yılan Isırığı’ parçalarını ‘Melekler Ordusu’ ile söyledi. İlhan İrem’I izlemeye gelenler arasında Metin Uca, Nükhet Duru, Zeynep Mansur, Coşkun Demir, Fatih Mühürdar, Gonca Vuslateri ve Enver Aysever vardı.