Sinema, brunch, panel...

Hello Kitty'yi bilirsiniz. Japonların en ünlü simalarındandır. Fanatikleri çoktur.

Nice yıllara Kitty!
Hello Kitty'yi bilirsiniz. Japonların en ünlü simalarındandır. Fanatikleri çoktur. Tokları, kalemleri, çorapları, çantaları vardır. Bu şeker karakterin doğum günü bugün. 28. yaşını kutlayan Hello Kitty için bugün ve yarın Profilo Alışveriş Merkezi'ndeki Moşi Moşi mağazasında partiler düzenlenecek.
Tel: (0212) 356 25 43
Hadi brunch'a
Cafe Marmara Suadiye'de pazar günleri 09:314:00 arası bir kadeh şampanya eşliğinde brunchlar düzenleniyor. Menüde neler mi var? Zengin şarküteri çeşitleri, kahvaltılıklar, müsli ve cornflakes, peynir ve ekmek çeşitleri, alabalık, somon füme, omlet ve şnitzel, tart ve pastalar...
Tel: (0216) 302 87 52
Bilgi'de Sinema sezonu açıyor
Bilgi'de Sinema, pazartesi günü Hundstage'nin özel gösterimiyle sezonu açıyor. Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampusu'nda salı günü de saat 19.30'da gösterilecek olan Hundstage, Viyana banliyösünde geçen, 'yemesi yutması zor' öykülerden oluşuyor. Gösterimler, Piyanist, Funny Games; Amores Perros, Dövüş Kulübü ve Gönlümdeki Aşk Olmasa ile devam edecek. Bilgi'ye giderken, AKM'yle kampus arasında gidip gelen ücretsiz servislerden yararlanabileceğinizi hatırlatalım.
Tel: (0212) 216 22 22
Fuarda panel
Bir Kültür Sanat Merkezi, Art-İst 2002, 12. İstanbul Sanat Fuarı'na bir panel ile de katılıyor. Konu 'Sanat yapıtı nasıl dolaşıma girer? Aktörleri kimlerdir?' Katılımcılar ise Galeri Nev yöneticisi Haldun Dostoğlu, mimar Can Elgiz, Beral Madra ve Galerist yöneticisi Murat Plevneli. Levent Çalıkoğlu'nun yöneteceği panel bugün 14:00-15:30 arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde.
Sevin Okyay'dan dört kitap
Sevin Okyay'ın dört kitabı birden, Phonenix Yayınları'ndan çıkıyor. İki yeniden basım, bir yeni bir de 'yarı yeni' kitap. Sinema yazılarından oluşan 120 Filmde Seyrialem, denemelerini bir araya getirdiği Çiçek Dürbünü ve İlk Romanım yeniden basıldı. İçlerinden 'yarı yeni' olan, İlk Romanım. Çünkü Okyay neredeyse kitabın dörtte biri kadar ekleme yaptı. Asıl mevzumuz ise, spor yazılarının toplandığı yeni kitabı Gol Atan Kaleye. Kitap, tam da Okyay'ın mütemadi merakının sınırlarını yansıtıyor. Futboldan sumo güreşine, sporun bir dolu alanında yazılarla karşılaşacaksınız. Gol Atan Kaleye'deki üslûbu, önceki kitapları ve tüm köşe yazılarında olduğu gibi, samimi görünmeye çalışmayan, harbiden samimi dilde sohbetlere tekabül ediyor. Tepeden ahkâm kesmeden, yorumu ve 'aşırı merak' sonucu toplanmış bilgileri harman etmeye dair dört kitap. Sevin Okyay, imza günü münasebetiyle, bugün saat 15.00'te Kitap Fuarı'nda.