Sinema ve tiyatroda en iyiler belirlendi

Sinema ve tiyatroda en iyiler belirlendi
Sinema ve tiyatroda en iyiler belirlendi

Sumru Yavrucuk ödülü, 'Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi' oyunundaki performansıyla kazandı.

Bu yıl 18.'si düzenlenen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri açıklandı. Sinema alanında Selen Uçer ve Kıvanç Tatlıtuğ; tiyatro alanında ise Sumru Yavrucuk ve Evren Erler en iyi oyuncular seçildi.

18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucu, sinema dalında yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülüne ‘Can’ filmindeki rolüyle Selen Uçer, erkek oyuncu ödülüne ise ‘Kelebeğin Rüyası’ filmindeki performansıyla Kıvanç Tatlıtuğ layık görüldü. Yardımcı rolde en başarılı kadın oyuncu ödülünü ‘Kelebeğin Rüyası’ filmindeki rolüyle Farah Zeynep Abdullah alırken; yardımcı rolde en başarılı erkek oyuncu ‘Araf’ filmindeki rolüyle Barış Hacıhan’a verildi.
Gecede, Demet Akbağ, ‘Hükümet Kadın’ filmindeki performansıyla müzikal / komedi dalında en başarılı kadın oyuncu seçilirken; İlker Aksum ise ‘Mutlu Aile Defteri’ filmindeki rolüyle en başarılı erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu. Sinema dalında ‘Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’nü Dilan Aksüt ve Elifcan Ongurlar paylaştı, ‘Ayhan Işık Özel Ödülü’ Şebnem Hassanisaughi’nin oldu. Jüri Özel Ödülü’ne Nilay Erdönmez, Onur Ödülü’ne ise Hikmet Dikmen, Umur Bugay ve Cüneyt Arkın layık görüldü.

Törende tiyatro dalında verilen ödüller ise şöyle: Kadın oyuncu ödülü: Sumru Yavrucuk (Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi)
Erkek oyuncu ödülü: Evren Erler (‘Domino’, The Club)
Yardımcı rolde kadın oyuncu ödülü: Pınar Çağlar Gençtürk (Yalnızlar Kulübü)
Yardımcı rolde erkek oyuncu ödülü: Faruk Barman (‘Kurabiye Ev’, Yan Etki)
Müzikal / komedi dalında kadın oyuncu: Funda Eryiğit (‘Sessizlik’, İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Müzikal / komedi dalında erkek oyuncu: Tolga Evren (‘Çirkin’, İstanbul Devlet Tiyatrosu’
Müzikal / komedi dalında yardımcı kadın oyuncu: Ece Dizdar (‘Altın Ejderha’, DOT)
Müzikal / komedi dalında yardımcı erkek oyuncu: Süleyman Atanısev (‘Sessizlik’, İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Genç kadın jüri özel ödülü: Selin Sevdar (‘Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im’, Tiyatro Pera), Canan Atalay (‘Barselo’, İkincikat’
Genç erkek jüri özel ödülü: Cem Uslu (‘Nerde Kalmıştık’, BuluTiyatro), Mushab Ekici (‘Barselo’, İkincikat)
Efes Türkiye özel ödülü: Ekip Tiyatrosu
Onur ödülü: Haldun Dormen
Seçisi kurul özel ödülü: Adalet, Sizsiniz ‘Perdeci Oyuncuları’ AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu
Komedi / müzikal dalında genç oyuncu özel ödülü: Tiyatro Boğaziçi Kadın/Erkek Oyuncuları ‘Karşılaşmalar’, ‘Musahipzade ile Temaşa’