Sinemada Nesrin Cavadzade sezonu

Sinemada Nesrin Cavadzade sezonu
Sinemada Nesrin Cavadzade sezonu
'Dilber'in Sekiz Günü' filmiyle çıkış yapan sinema oyuncusu Nesrin Cavadzade, bu sezon üç farklı filmle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

1982 Bakü doğumlu Nesrin Cavadzade’nin köyde yaşayan bir anneyi canlandırdığı, Kutluğ Ataman’ın yeni filmi ‘Kuzu’, Kasım ayında vizyonda olacak. Genç oyuncu, önümüzdeki aylarda gösterime girecek ‘Annemin Şarkısı’ ve ‘Son Mektup’ filmleriyle de beyazperdede boy gösterecek. 


Şu sıralar Saroybosna Film Festivali’nde yarışan Erol Mintaş’ın yönettiği ‘Annemin Şarkısı’nda şehirli bir genç kadını oynayan Cavadzade, Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümü 18 Mart 2015’te gösterime girecek ‘Son Mektup’ta ise 22 yaşında bir hemşire rolünde.


2004 yılında Eyton Fox’un ‘Walk on The Water’ adlı filminde küçük bir rol üstlenen Cavadzade, 11 yaşından bu yana Türkiye’de yaşıyor.

Marmara Üniversitesi Sinema-TV bölümünü bitiren genç oyuncu, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda da iki yıl eğitim gördü.

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan Cavadzade, asıl çıkışını Cemal Şan’ın imzasını taşıyan ‘Dilber’in Sekiz Günü’yla yaptı ve sinema eleştirmenlerinden tam not almıştı. (Hürriyet)