Sinemalı Paris, Parisli sinema!

Sinemalı Paris, Parisli sinema!
Sinemalı Paris, Parisli sinema!
10 filmle Paris Turu'nda sinema yazarı Murat Emir Eren'in rehberliğinde sinema aşkının başkentinde ilginç bir deneyim...

Kimileri için aşkın şehri Paris, aslında sinema aşkının da Avrupa 'daki başkenti. Yönetmenlerin en güzel filmlerine imza attıkları, güzel aktrislerin, yakışıklı aktörlerin en iyi performanslarını sergileyip sokaklarında turladıkları bu şehir, sevdiğimiz birçok filmin de ana mekanı. Peki çok sevdiğiniz bir filmi izlerken, kendinizi hiç filmin geçtiği mekanda hayal ettiniz mi?

Karibu Turizm'in 10 Filmle Paris Turu'nda Paris'te çekilen filmlerin izini sürüyor. Fransa'nın başkentinde 10 filmin mekanlarını gezerken, aynı zamanda Paris'in de favori mekanlarını görmek, Marlon Brando, Audrey Hepburn, Audrey Tatou, Juliette Binoche, Nicole Kidman, Woody Allen gibi isimlerin bu sokaklarda, cafelerde ve müzelerde bıraktığı izleri sürmek mümkün. 4 gün sürecek olan tur boyunca Paris'in ünlü tarihi mekanlarının yanı sıra, aşıkların köprüsü Pont Neuf'ten bakarken Juliette Binoche'u, Amelie'nin aşığına ulaşırken kat ettiği rotadan geçerken Audrey Tatou'yu anlayacak, Paris'te Son Tango'nun ünlü mekanı Bir Hakeim köprüsünde yürüyecek, Paris'te Bir Geceyarısı filminin mekan bellediği St. Germain bölgesinde turlarken sinema sohbetleri yapılacak. 

6-9 Eylül arasında gerçekleşecek tur için ayrıntılı bilgi karibu.com.tr adresinden alınabilir. 

İşte Turun Çıkış Noktası 10 Film
Paris'te Son Tango / Last Tango In Paris
Soysuzlar Çetesi / Inglorious Basterds
Amelie
Cesaretin Var mı Aşka/ Jeux d'enfants
Moulin Rouge
Gün Doğmadan / Before Sunset
Paris'te Geceyarısı / Midnight In Paris
Köprüüstü Aşıkları / Les Amants De Pont-Neuf
Jules ve Jim / Jules Et Jim
Hisseli Çete / Bande A Part