Sinemanın ruhu Beyoğlu'nda olacak

Sinemanın ruhu Beyoğlu'nda olacak
Sinemanın ruhu Beyoğlu'nda olacak

Meleklerin Payı

Beyoğlu Sineması, festival gibi bir vizyon seçkisi sunuyor. Radikal de her film için 20 bilet vererek bu sinemaya desteğini sürdürüyor

Alkazar ve Emek gibi Beyoğlu’nda kaybolup giden sinemalardan sonra Sine Pop da kasım ayında kapılarına kilit vurmaya hazırlanıyor. Bütün bunlara rağmen ayakta kalmaya çalışan Beyoğlu Sineması ise önümüzdeki dönemi festival gibi bir vizyon seçkisiyle karşılıyor.
Yılın en önemli filmlerini gösterim programına alan sinemaya Radikal’de destek veriyor. Filmlerin vizyona girdiği hafta Radikal de yayımlanacak soruyu doğru yanıtlayan on kişi çift kişilik bilet kazanacak.
Beyoğlu Sineması’nda 1 Kasım tarihine kadar usta yönetmen Ken Loach’ın bu yıl Cannes Film Festivali’nde ‘Jüri Özel Ödülü’ kazanan son filmi ‘Meleklerin Payı’ gösteriliyor. Radikal’de bugün yer alan soruyu yanıtlayan 10 kişi 27 Ekim Cumartesi günü için ikişer bilet kazanacak.
Beyoğlu Sineması’nda 2-15 Kasım tarihleri arasında ise Altın Koza Film Festivali’nde en iyi film seçilen Orhan Eskiköy-Orhan Doğan ikilisinin yönettiği ‘Babamın
Sesi’ yer alacak. Altın Koza’da Pelin Esmer’in kazandığı en iyi yönetmen ödülünün yanı sıra, kadın oyuncu, yardımcı kadın ve erkek oyuncu heykelciklerini de alan ‘Gözetleme Kulesi’nin gösterim tarihleri ise 16- 29 Kasım.
‘Ölüm oruçları’ sıkça Türkiye ’nin gündemine giriyor. İçinde bulunduğumuz günler de öyle. Ruhi Karadağ’ın biraz gecikmeli de olsa vizyon şansı bulabilen filmi ‘Simurg’ da ıskalanmaması gereken yapımlardan. Vizyon tarihi 30 Kasım -6 Aralık.
Bir başka usta Bernardo Bertolucci’nin son filmi
‘Ben ve Sen’ ise 7 -13 Aralık haftasında Beyoğlu’na konuk oluyor.
İşte bol ödüllü bir  film daha: ‘Tepenin Ardı.’ Emin Alper’in ilk yönetmenlik deneyiminde başta Berlin ve İstanbul olmak üzere birçok film festivalinden ödüllerle döndüğü yapım kimilerine göre yılın en iyi yerlisi. ‘Tepenin Ardı’nın gösterim tarihleri 14 -27 Aralık.
Ve 2012’nin büyük finali... Beyoğlu Sineması yılı 27 Aralık’tan itibaren göstereceği Michael Haneke’nin ‘Amour’u ile kapatıyor. Cannes’da Altın Palmiye kazanan film Filmekimi’nin de en çok ilgi gören yapımlarından birisi olmuştu.
Beyoğlu’nda kaybolan sinema kültürünün son kalelerinden birisi olan Beyoğlu Sineması’nı içinde bulunduğu maddi zorluklardan çıkarmak ve yaşatmak için sinemaseverleri salonlara davet ediyoruz.

RADİKAL’DEN MELEKLERİN PAYI’NA 20 BİLET
Ken Loach’ın ‘Meleklerin Payı’ filminin Beyoğlu Sineması’nda 28 Ekim Pazar günü gösterimlerine, 10 çifte toplam 20 bilet Radikal’den hediye. Aşağıdaki sorunun cevabını biliyorsanız radikal.com.tr’ye hemen tıklayın. Doğru cevabı verenlerden 1.ci, 5.ci, 10.cu, 20.ci, 50.ci, 100.cü, 150.ci, 200.cü, 250.ci, 300.cü kişiler biletleri kazanıyor.
Kazananlar hediye
biletlerini Beyoğlu sineması girişinden girmek istediği gösterim saatinden yarım saat önce gidip alabilecek.
SORU:  Ken Loach’un ‘Meleklerin Payı’ da dahil olmak üzere birçok filminin senaryosuna imza atan Paul Laverty ile ortaklığı hangi filmle başlamıştır?