Sır dolu evlilikten iki ceset çıktı

Sır dolu evlilikten iki ceset çıktı
Sır dolu evlilikten iki ceset çıktı

Martta Las Vegas?ta tanışıp evlenen (altta) Fiore ve Jenkins?in tatil videoları da ortaya çıktı. Havuz başındaki çift (üstte) çok mutlu görünüyor. FOTOĞRAFLAR: AP

Geçen haftadan beri eski eşi model Jasmine Fiore'yi öldürdüğü şüphesiyle aranan reality şov ünlüsü Ryan Jenkins, bir motel odasında ölü bulundu. Davanın çözülmesi iyice çıkmaza girdi

HOPE - Eski eşi, model Jasmine Fiore’yi öldürdüğü şüphesiyle geçen haftadan beri aranan, katıldığı bir reality şovla tanınan Kanadalı Ryan Jenkins, önceki gün sabaha karşı Vancouver’ın doğusundaki Hope’ta bir motelde ölü bulundu. Kendini asmış halde bulunan 32 yaşındaki emlakçı ve yatırımcı Jenkins’in eski eşi Jasmine Fiore’nin cesedi, geçen hafta Los Angeles’ın güneydoğusundaki Buena Park’ta bulunmuştu. Dedektifler, dişleri çekilmiş ve parmakları kırılmış haldeki cesedin kimliğini meme silikonlarındaki seri numaralarından tespit etmişti.

Videoda ‘Karımı seviyorum’ diyor
Jenkins’in ölü bulunduğu Thunderbird Motel’in yöneticisi Kevin Walker’ın verdiği bilgiye göre Jenkins, otele bir Chrysler PT Cruiser otomobille geldi ve yanındaki kadın, üç gün için nakit ödeme yaptı. Walker, odasını kilitleyen Jenkins’i daha sonra ölü bulduklarını anlattı. Ryan Jenkins geçen hafta ortalardan kaybolmuş ve teknesi çarşamba günü ABD-Kanada sınırından çok uzak olmayan bir yerde, Vancouver’ın güneyinde bulunmuştu. Jenkins’in cesedinin bulunmasının ardından Buena Park polis sözcüsü Steve Holiday, “Üzücü olan şu ki, Ryan Jenkins, işlediği suç için Orange County jürisi karşısına çıkamayacak” diye konuştu.
Holiday, soruşturmalarının süreceğini de ekledi. Jenkins’in ölümü ve Hope’a nasıl gittiği incelenmeye devam ediliyor.
Jenkins ve Fiore, geçen mart ayında ABD’nin Las Vegas kentinde tanıştıktan birkaç hafta sonra evlenmişti. Çift kısa bir süre sonra ayrılmış ama son zamanlarda yeniden barışmıştı. Dün, popüler magazin sitesi TMZ.com’un Jenkins’in Myspace sayfasından alıp yayımladığı bir videoda Jenkins, havuz başında, üstünde bikinisi ve elinde içkisiyle dans eden Fiore’yi kameraya çekiyor ve tekrar tekrar, “Karımı seviyorum” diyor.
Arkadaşlarının verdiği bilgiye göre Fiore, çoğunlukla Las Vegas ve Los Angeles’ta çalışan bir modeldi. Partilerde vücut boyaması gibi şovlarda modellik de yapan genç kadın 2008 yapımı korku filmi ‘The Abandoned’da da küçük bir rolde görünmüştü.
Ryan Jenkins ise kamuoyunda tanınan bir sima haline gelmesini, kısa bir süre önce ‘Megan Wants a Millionaire’ (Megan Milyoner Arıyor) adlı televizyon programına yarışmacı olarak katılmasına borçluydu. Söz konusu yarışmada zengin, genç erkekler güzel bir kadının kalbini çalmaya çalışıyordu. 

Bir şova daha katılmış
Fiore’nin annesi Lisa Lepore, kızının Jenkins’le evliliğini mayıs ayında bitirdiğini söylemişti ancak bunu ispatlayan resmi bir kayıt bulunamamıştı. Lepore, Jenkins’in, kızının eski erkek arkadaşlarını kıskanması sebebiyle çiftin mayısta ciddi kavgalar yaşadıklarını anlatmıştı. Lepore’nin verdiği bilgiye göre Jenkins, daha sonra başka bir reality şova katılmak üzere Meksika’ya gitmiş, geri geldiğinde Fiore’yi kendisine dönmesi için ikna etmişti. Genç kadının annesi o günleri, “O bir ay boyunca kendisinin onun erkeği olduğuna ikna etti. Şiirler ve hikâyeler yazdı, dua etti ve büyük bir spiritüel uyanış yaşadığını iddia etti” diye anlatıyor.
Jenkins, henüz yayımlanmamış olan ‘I Love Money 3’ adlı bir reality şova daha katılmış ancak VH1 kanalı sözcüsü henüz programı yayımlayıp yayımlamamaya karar vermediklerini açıkladı. (ap, Yaşam Servisi)