'Şişko kızkardeş' Khloé Kardashian için intikam zamanı!

'Şişko kızkardeş' Khloé Kardashian için intikam zamanı!
'Şişko kızkardeş' Khloé Kardashian için intikam zamanı!
Kardashian ailesinin en renkli karakteri Khloé Kardashian, hayatı boyunca 'çirkin kardeş' olarak anıldı. Ablaları gibi güzel olmadığı için 'farklı babadan' olduğu bile iddia edildi. Boşanmak üzere olduğu basketbolcu eşi Lamar Odom'un bir genelevde komaya girmesiyle davadan vazgeçen Khloé yaşadıklarını yeni kitabı 'Güçlü çıplak daha iyi görünür'de anlattı. İşte kitaptan inciler...

RADİKAL - Şov dünyasının en ünlü ailesi Kardashianların 'çirkin ördeği' Khloé Kardashian, bugüne dek yaşadıklarını ve geçirdiği değişimi anlatan bir kitap yazdı. İki senede 15 kilo veren, kendini spora adayan genç kadının yazdığı kitaptan alıntıları Hürriyet Cumartesi'den Aslı Barış derledi. 

Hayatım boyunca ‘çirkin kızkardeş’ oldum, şimdi intikam zamanı: İki senede tüm bedenimi değiştirdim, 15 kilo verdim. Haftanın her günü spor yapıyorum çünkü başka türlü ruh sağlığımı koruyamayacaktım. Yani sporu terapi için yaptım. 31 yaşındayım: 23 yaşından beri annem ve kızkardeşlerimle birlikte hayatımın her anı kameralara kaydediliyor. Her zaman ‘Kardashian’lardan şişko olan’ olarak adlandırıldım. Erkeğe benzediğim, obez olduğum yazıldı çizildi. Ablalarımın benden daha güzel olmasını gerekçe göstererek aynı babadan olmadığımı iddia edildi. Bu mudur yani? Tüm bunların benim psikolojik yapım üzerinde etkisi hiç düşünülmüyor tabii… Ben de fiziğimi olabilecek en iyi haline getirip, en iyi intikamı aldım.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur: 2013’te eşim Lamar’la ayrılma kararı aldığımızda iyiden iyiye depresyona girdim, bir şeye sarılmam gerekiyordu. Ben de spora başladım. Hem de haftanın her günü. Şimdi kendimi bedenen daha güçlü hissediyorum. Bu da ruhuma yansıyor.

15 kiloyu nasıl verdim? Spor hocam Gunnar Peterson’la haftada beş gün çalışıyoruz. Diğer ilki gün ise ben tek başıma çalışıyorum. İlk 45 gün zordu: Her yerim ağrıyarak kalkıyordum, “Başlarım böyle işe” diye söylene söylene, küfrede ede… Ayrıca her yerim şiştiği için daha da iri görünüyordum. Ama pes etmedim. Her gün saat sekizde spora gittim. O gün çok mu işim var, iki saat erken kalkıp bu kez saat 6’da spor salonunda oluyordum. Güne sporla başlamak çok önemli çünkü…

Korse en yakın dostum: Günlük spor egzersizlerim hep farklı çünkü rutine bağlayıp sıkılmak istemiyorum. Pilates yapıyorum, koşuyorum, soulcylcling yapıyorum. Ayak bileklerime ağırlık bağlayarak kardiyo hareketleri yapıyorum. Kalçamı çalıştırmak için de yaptığım ‘deadlift’ hareketi var. Bu, neredeyse tüm vücudu aynı anda çalıştıran, kalça ve baldır kasları üzerinde etkili bir antrenman. Belime özel ayrı bir antrenmanım var. Ayrıca korse takarak çeşitli hareketler yapıyorum. Belim incelince kalçam da daha yuvarlak görünüyor. Daha kıvrımlı görünüyorum.
Motivasyon kaynağım Kim değil Jennifer Lopez: Ablalarımın özellikle de Kim’in kıvrımları her daim gözüme sokuldu. Ama biz birbirimize her zaman destek olan bir klanız, bu yüzden ‘haset’ edecek bir durum yok. Herkesin beden tipi de değişik. Kendime bir ilham perisi seçtim. Bu sanıldığı gibi Kim ya da Kourtney değil, Jennifer Lopez. Fiziğini korumak için sürekli çalıştığını biliyorum. Benzer bir antrenman düzeni yaratmaya çalıştım. (HÜRRİYET) 

Khloé Kardashian’ın kitabı 3 Kasım’da piyasada olacak.