Siz de hikayeniz anlatın!

Siz de hikayeniz anlatın!
Siz de hikayeniz anlatın!
Fransız yazar François Beaune tarafından hayata geçirilen 'Akdeniz'den Gerçek Hikayeler' projesine siz de başınızdan geçen ilginç bir anıyla katılabilirsiniz. Peki ama nasıl?

"Dedemin de söylediği gibi herkesin yazacak bir romanı yoktur ama hepimizin paylaşacak gerçek bir hikayesi vardır" diyen Fransız yazar François Beaune, Marsilya-Provans 2013 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında, Akdeniz ülkeleri insanlarının kendi dillerinde anlattığı ‘gerçek’ hikayelerden oluşan bir edebiyat projesini hayata geçiriyor.
Kimi zaman inanılması güç, neredeyse hayal ürünü olabilecek, ancak gerçek insanların anlattığı bir kurguya benzeyen, bir kitapta ya da bir filmde yer almayı hak ettiğini düşündüğümüz gerçek hikayelerden oluşan projeye siz de ‘gerçek’ hikayeyle katılabilirsiniz. Hikayenizi www.mp2013.fr/histoiresvraies/formulaire-de-depot/ sitesi üzerinden paylaşabilir ve başkalarının gerçek hikayalerini keşfedetmek için http://www.mp2013.fr/histoiresvraies/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
‘Akdeniz’den Gerçek Hikayeler’ projesine Türkiye’den ünlü çizer Galip Tekin de başından geçen bir anıyı anlattığı ‘Yaşama’ adlı hikayeyle dahil oldu. Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın saygın gazetesi Le Monde’un internet sitesinde yer yayımlanan bu hikaye, aynı zamanda Ekim 2013’te Fransa’da Verticales Yayınevi tarafından yayınlanacak ‘Akdeniz’den Gerçek Hikayeler’ kitabında da yer alacak.
Projeyi yürüten yazar François Beaune, bir rezidans programı kapsamında önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelecek.