Skyfall'a Çin işi sansür

Skyfall'a Çin işi sansür
Skyfall'a Çin işi sansür
Dünyada rekor kıran Bond filmlerinin sonuncusu 'Skyfall'un bazı sahneleri Çin'de sansürlenerek yayına girdi.

James Bond serisinin son filmi, bazı sahneleri de İstanbul 'da ve Adana'da çekilen 'Skyfall' Çin'de gösterime girdi, ancak bazı sahneleri sansürlenerek!

Filmde sansürün uygulandığı bölümlerin başında Şanghay'da çekilen ve Fransız bir suikastçının Şanghay'daki bir gökdelenin güvenlik görevlisini öldürdüğü sahnenin tamamı olmak üzere bazı sahnelerde kesilmeler var.

Bunlara ek olarak Çin'in özel yönetim bölgelerinden kumarhaneleriyle meşhur Makau'da çekilen bazı sahnelerde alt yazıların Çincelerinde anlam değişikliği yapıldı.

Filmin sansürsüz halinde Bond karakterinin bir bar hostesine ' genç yaşta fuhşa başladığına' atıfta bulunduğu sözlerin yer aldığı konuşmaların Çince alt yazılarında anlamın değiştirildiği belirtildi.

Diğer yandan Çin yapımı filmlerin korunması için filmin geciktirildiği yönünde de iddialar yer alırken, Skyfall filmi dünya genelinde 1,03 milyarlar bir gişe yapmıştı.

Skyfall'dan önce Çin'de kuraklık ve Japon işgali dönemini işleyen "Back to 1942" gibi büyük gişe beklentisi olan filmler vizyona girmişti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Adana

  ,

  İstanbul

  ,

  Çin

  ,

  güvenlik

  ,

  genç

  ,

  yönetim