Sofya'dan 'Tepenin Ardı' ve 'Araf'a ödül

Sofya'dan 'Tepenin Ardı' ve 'Araf'a ödül
Sofya'dan 'Tepenin Ardı' ve 'Araf'a ödül

Tepenin Ardı, 10 Nisan'da Fransa'da gösterime giriyor.

Sofya Film Festivali'nde Emin Alper'in yönettiği'Tepenin Ardı' 'Balkan' yarışmasında en iyi film seçilirken, Yeşim Ustaoğlu'nun 'Araf'ı Bulgar Sinema Eleştirmenleri ödülüne değer bulundu

Geçtiğimiz senenin festival ve ödül rekortmeni filmi 'Tepenin Ardı', 17. Uluslarası Sofya Film Festivali’de 'Balkan' yarışmasında En İyi Film ödülünü kazandı. Aynı bölümde yarışan Yeşim Ustaoğlu’nun Araf filmi ise Bulgar Sinema Eleştirmenleri ödülüne layık görüldü.
Şubat 2012'de Berlin Film Festivali'ndeki ödüllü dünya prömiyerinden sonra, Tepenin Ardı 30'un üzerinde film festivalinde gösterildi ve toplam 20 ödül kazandı.

Öte yandan, Aralık 2012’de Türkiye ’de vizyona giren 'Tepenin Ardı', 10 Nisan’da da Fransa’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Filmi Fransa'da geçtiğimiz senenin Oscar ödüllü Asghar Farhadi'nin 'Bir Ayrılık’ını ve Cannes Jüri Özel ödüllü Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu 'da"sını dağıtmış olan Fransa'nın önde gelen dağıtım şirketlerinden Memento Films dağıtacak. Film, Fransa genelinde 25 şehirde, 30 salonda gösterime giriyor.