Soğutmadan

Smirnoff Experience Party II, 'When a Turkish producer meets a French one...'

  • Smirnoff Experience Party II, 'When a Turkish producer meets a French one...' başlığı altında 26 Nisan Cuma akşamı NuClub'da yapılıyor. İlki 14 Şubat'ta aynı yerde yapılan partinin ikinci ayağında, Paris'in kalburüstü kulübü Bains Douche'un ve Le Queen'in resident DJ'i Antoine Clamaran
    ile 'Turkish' yapımcı Yunus bir araya geliyor. Clamaran, Fransa'nın kendi alanında ismi az çok duyulmuş başarılı yapımcıları arasında da yer alıyor. Yani isimden de anlayabileceğiniz gibi 'bir Fransız ile bir Türk bir gün kulüpte karşılaşmışlar' tarzında
    bir gece yaşayacağız. Antoine Clamaran hakkında bilgi edinmek için http://www.antoineclamaran.com adresine bir göz atmak yeterli. "DJ her şeyden önce dans ettirip eğlendirmeli," diyen Clamaran'ın bir de playlist'i mevcut sitede. Biletler NuClub'da satılıyor, sadece 250 adet varmış. Smirnoff sponsorluğunda gerçekleşen gecede sürprizler de olacak. Biz biliyoruz ama yazmıyoruz tabii.
  • Basatap, yeni bir e-derginin adı. Bu aylık modern elektronik müzik dergisine internetten http://www.gazet-e.com/basatap adresinden giriliyor. İlk sayı olması bakımından biz kimiz, ne dinleriz, ne dinlemeyiz, tavrımız kime sorularının yanıtlarını bulabileceğiniz bir açılış metni var. Noir Desir, 20 albümde eletronica tarihi, Gilles Peterson, bir de electro ajanda var. Gerisine göz atmak size düşüyor.
  • DJ Krust & MC Tile, Miller Clubeer Time çerçevesinde 26 Nisan'da Babylon'da. 1989'da listelerde hatırı sayılır bir yere gelen Wishing on a Star'ın yaratıcısı olarak hatırlayacaksınız. Bristol'lı Krust 1992 yılında Roni Size'la Full Cycle'ı kurdu. Birlikte drum'n'bass ve jungle'a progresif yaklaşımlar getirdiler sağ olsunlar. Crust, Roni Size'ın Reprazent projesinin iki albümünde de (New Forms ve In the Mode) yaratıcı olarak bulundu. Kısaca tarza merak duyanlar için kaçmaz.