Şok itiraf: Babam ablamı dört kez hamile bıraktı!

Devlet gözetimi altına girmekten korkunca 18'ini bekleyen genç kızın itirafı şoke etti: 47 yaşındaki baba büyük kızına altı yıl tecavüz etti, ölen üç bebeğin kalıntıları da bulundu

HARRISONVILLE - ABD’nin Missouri eyaletinde adı açıklanmayan bir genç kız babalarının ablasına tecavüz ettiğini ve dört kez hamile bıraktığını iddia etti. Devlet gözetimi altına alınmaktan korktuğunu ve bu yüzden konuşmak için 18’ine gelmeyi beklediğini anlatan genç kız, AP haber ajansına, “Ablamın daha fazla acı çekmesine dayanamıyordum” dedi. Kızın verdiği bilgiye göre, şimdi 19 yaşında olan abla 13 yaşından beri baba tecavüzüne uğruyor. Ablasının durumu kendisine hamile kaldıktan sonra itiraf ettiğini söyleyen kız, “Ama ben zaten biliyordum” dedi.
Şüphelinin kızlarının kuzeni, kızların babalarından korktuğunu, adamın onları ölümle tehdit ettiğini ve bu yüzden konuşamadıklarını söyledi. İhbar üzerine ailenin daha önce yaşadığı Harrisonville’deki arazide araştırma yapıldı. Artık kullanılmayan soğutucularda iki bebeğin kalıntıları bulunurken, bebeklerden Kasım 2006’da doğanın tedavi edilmediği için zatürreeden öldüğü belirlendi, diğeriyle ilgili araştırma sürüyor. 

Durdurmayan anneye de dava
Bebeklerden üçüncüsünün 2004 yılında doğduğuna ve ailenin daha önce yaşadığı Oklahoma’da gömülü olduğuna inanılıyor. Halen üç yaşında olan dördüncü çocuksa devlet gözetiminde tutuluyor. Tutuklanan 47 yaşındaki baba, ikinci derecede cinayet haricinde, reşit olmayan birine tecavüz, ensest, bir çocuğunun hayatını tehlikeye atmak ve bir cesedi ortada bırakmakla suçlanıyor.
Babanın, tutuksuz yargılanması için 500 bin dolar kefalet ücreti ödemesi gerekiyor. 47 yaşındaki annenin de, kızının tecavüze uğramasını durdurmak için çok az şey yaptığı iddiasıyla, bir çocuğun hayatını tehlikeye atmakla suçlandığı açıklandı. Tecavüzle suçlanan baba hakkındaki davanın ön duruşması 5 Mart’ta yapılacak. (ap, aa)