"Sokak hayvanlarına su verin" çağrısı

"Sokak hayvanlarına su verin" çağrısı
"Sokak hayvanlarına su verin" çağrısı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentte hava sıcaklığının gölgede 39 dereceye ulaşması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı, "Sokak hayvalarına su verin" çağrısında bulundu.

RADİKAL - Sıcak hava nedeniyle sokak hayvanlarının rahatça su içebilmeleri için şehrin çeşitli noktalarına suluklar yerleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, yurttaşlardan da evlerinin önüne bir kap su koymaları için destek istedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, hava sıcaklığı iyice arttığına dikkati çekip, "Bu durumdan sokak hayvanları olumsuz etkilenebiliyor. Onların susuz kalmaması lazım. Sıcak havanın yanı sıra yüksek nem nedeniyle hayatın zorlaştığı şu günlerde, hayvanlar da sıkıntı yaşıyor.

Sokak hayvanlarının da doğanın bir parçası olduğunu ve hayatı insanlarla birlikte paylaştıklarını unutmamak gerekiyor. Bu sıcak havalarda kapı önüne konulacak bir kap su, kuş, köpek veya kedi için çok önemli olabiliyor. Su, insanlar için olduğu kadar hayvanlar için de vazgeçilmez temel ihtiyaçtır. Bu nedenle vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını ve sokak hayvanlarımıza sahip çıkmalarını istiyoruz. Lütfen hayvanlardan bir kap suyu esirgemeyelim" dedi.
Ferah IŞIK-DHA