Son büyük festival

Yaz boyu süren festivallerin ardından ağustos ayı sakin geçeceğe benziyordu ama görünen o ki hareketli günler henüz sona ermemiş.

Yaz boyu süren festivallerin ardından ağustos ayı sakin geçeceğe benziyordu ama görünen o ki hareketli günler henüz sona ermemiş. Yaz mevsiminin en büyük elektronik müzik festivali de diyebileceğimiz Bughole, 30 Ağustos'ta Solar Beach Kilyos'ta düzenleniyor. Urban Bug organizasyonu ve Carlsberg'in sponsorluğunda gerçekleşecek festivale katkıda bulunan markalardan biri de dans müziğinin tanınmış firması, Urban Bug'ın 'ruh ikizi' Global Underground. Şu ana kadar pek çok DJ geldi, onlarca etkinlik ve parti düzenlendi ama bu defaki isimler bir araya geldiğinde ortaya gerçekten elektronik müziğin H2000'i filan gibi bir tablo çıkıyor. Tablo hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse, bir kere olan biteni izlemek için yabancı basın da geliyormuş. Muzik Magazine, DJ Magazine ve Ministry dergileri ekim sayıları için buradan haber çıkarma peşinde olacaklar.
21 DJ, 6 performans
Festival 30 Ağustos Cuma öğlen başlıyor, ertesi gün 08.00'de sona eriyor. 12 bin m2'lik festival alanında 3 ayrı sahne var. Live Arena, Global Underground Arena, Local DJs Arena. Arena'lar bakımından kim geliyor, nerde çalıyor bir bakalım. Dikkat dikkat; The Orb, Plaid (hatırlarsanız geçen kış Babylon'da çalmışlardı) ve Iio ve Mercan Dede. Live Arena'dalar.
Sasha, Sander Kleinenberg, Lee Burridge ve Jimmy Van M (hepsi önceden Urban Bug'ın konuğu olmuştu) bir arada tabii ki Global Underground sahnesindeler. Local DJs Arena'da başını Tangun, Cureshot, Murat Uncuoğlu ve U.F.U.K'in çektiği en baba 16 Türk DJ çalıyor.
Müzik dans vesaire bir yana, gündüz kumsalda takılmak isteyenler için bungee jumping, plaj futbolu, trambolin ve bilumum atraksiyonlar hazırlanmış. Akşam dev ekrandan Türkiye-Brezilya Dünya Şampiyonası grup karşılaşmasını da kaçırmayacaksınız. Dev ekrandan izlenecek. Bilet fiyatını merak ediyorsanız söyleyelim, 30 milyon TL. Ancak Biletix'den alırsanız 26 milyona işi kapatıyorsunuz. Hafta sonu plaja gidip denize gireyim, kum ve güneşe boğulayım, bir de üzerine sabaha kadar dans edip coşayım diye düşünenler kaçırmasın.